Reklama

Biała Podlaska: Podsumowanie konkursów organizowanych przez BCK (galeria)

23 maja w bialskim Klubie Kultury „Eureka” odbyło się podsumowaniu 31. konkursu plastycznego oraz literackiego „Bajki, bajeczki…”, XV konkursu „Poczytaj mi Babciu, poczyta mi Dziadku” oraz XXIII Przeglądu Teatru Przedszkolnego „Puchatek”.

Celem konkursów „Bajki, bajeczki…” było upowszechnianie plastyki wśród dzieci i młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat bohaterów literatury dziecięcej, rozbudzanie inwencji twórczej,  podnoszenie umiejętności manualnych a w przypadku konkursu dodatkowo podniesienie umiejętności pisarskich oraz kultury słowa.

Na konkurs plastyczny „Bajki, bajeczki…” wpłynęło 86 prac dzieci z przedszkoli w wieku 4-6 lat, 68 prac uczniów z klasy I-III szkoły podstawowej i 43 prace z klas IV-VI szkoły podstawowej. Jury w składzie: Mieczysław Skalimowski -artysta plastyk, Marek Jędrnych-artysta plastyk, oraz Joanna Tymoszczuk pracownik BCK oceniło prace i przyznało nagrody:

W kategorii wiekowej Przedszkola Postanowiło przyznać równorzędne nagrody
Julii Salamon (Przedszkole Samorządowe nr 6 w BP), Szymonowi Jakuszko (Przedszkole Samorządowe nr 6 w BP), Tomaszowi Czapińskiemu (Przedszkole Samorządowe nr 6 w BP), Oliwii Olszanowskiej (Przedszkole Samorządowe nr 14 w BP), Hubertowi Tomaszewskiemu (Przedszkole Samorządowe nr 10 w BP),  Oliwii Ostaszewskiej (Przedszkole Samorządowe nr 10 w BP), Michalinie Cyran (Przedszkole Samorządowe nr 17 w BP), Kornelii Złotek (Przedszkole Samorządowe nr 17) w BP

W kategorii wiekowej klas I-III:

I MIEJSCE Zuzanna Sowa (kl.II Szkoła Podstawowa nr 6 w BP),
II MIEJSCE Emilia Rachmańczuk (kl.I Szkoła Podstawowa nr 6 w BP),
III MIEJSCE Julia Derehajło (kI.I Szkoła Podstawowa w Konstantynowie)
oraz wyróżnienie dla Michała Szutko (kI.II Szkoła Podstawowa n r6 w BP)

W kategorii wiekowej klas IV-VI
I MIEJSCE Kalina Wójcik (kl.IV Szkoła Podstawowa nr3 w BP),
II MIEJSCE Sebastian Zadrożniak (kl.VI Szkoła Podstawowa w Konstantynowie),
III MIEJSCE Nikola Dorosz (kl.V Szkoła Podstawowa nr3 w BP)
oraz wyróżnienie dla Julii Derechajło (kl.IV Szkoła Podstawowa w Konstantynowie).

Na konkurs literacki „Bajki, bajeczki…” wpłynęło: 12 prac z klas V-VI i 10 prac z kl. VII -VIII. Jury w składzie: Grzegorz Michałowski – były wieloletni pracownik MBP i redaktor naczelny kwartalnika podlaskiego, Grzegorz Szupiluk- poeta, obchodzący w tym roku 20 lecie działalności literackiej oraz Joanna Tymoszczuk – pracownik BCK oceniło prace i przyznało:

W kategorii wiekowej klas V-VI
I MIEJSCE Alicja Piaszczyk (kl.6 Szkoła Podstawowa nr 9 w BP) „Królewna Klara i Paw Pawiński”,
II MIEJSCE Anna Krajewska (kl.6 Szkoła Podstawowa nr 3 w BP) „O czworonożnym przyjacielu, który mówił ludzkim głosem”,
III MIEJSCE Oliwia Brodacka (kl.6 Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu) „Zimowe Wspomnienia”,
Oraz wyróżnienia: Anna Węgrzyniak (kl.6 Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu) „Kocie Sprawy”; Anna Bahonko (kl.5 Szkoła Podstawowa nr 3 w BP) „Podróż Marzeń”

W kategorii wiekowej klas VII-VIII

I MIEJSCE Joanna Suchora (kl.7 Szkoła Podstawowa nr 3 w BP) „Wakacyjna przygoda w stolicy”
II MIEJSCE Weronika Dorosz (kl.8 Szkoła Podstawowa nr 3 w BP) „Jasna strona Mocy”,
III MIEJSCE Weronika Dzięcioł (kl.8 Szkoła Podstawowa nr 3 w BP) „Demony dręczące moją codzienność”,

oraz wyróżnienia: Aleksandra Danilewska (kl.7 Szkoła Podstawowa nr 3 w BP) „Wieczna Miłość”; Kacper Romanowski (kl.7 Szkoła Podstawowa nr 3 w BP) „Jaś i czarodziejska butelka”.

Na XV Konkurs „Poczytaj mi Babciu, poczytaj mi Dziadku” wpłynęło 9 kart zgłoszeń. Komisja w składzie:

1. Grupa przedszkolna „Biedronki
2. Grupa przedszkolna „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białej Podlaskiej.
oraz osoby czuwające nad prawidłowym przebiegiem głosowania:
Pani Krystyna Nowicka oraz Pani Halina Besaraba po wysłuchaniu 9 uczestników postanowiła nagrodzić Henryka Szpurę.

Podsumowując XXIII Przegląd Teatru Przedszkolnego „Puchatek”,
Komisja w składzie: Danuta Szaniawska, Anna Stanek, Małgorzata Maciejewska oraz Halina Besaraba po obejrzeniu 10 spektakli teatralnych postanowiła przyznać:

I miejsce Grupie Teatralnej „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego nr 6 – spektakl „Jak to dawniej było” P. Bożena Małachwiejczuk, Małgorzata Kobylińska
II miejsce Grupie Teatralnej „Zuchy i przyjaciele” z Przedszkola Niepublicznego Akademia Przedszkolaka – spektakl „Cudaczek wyśmiewaczek, P. Agata Widłak, Mirosława Raczyńska
III miejsce Grupie Teatralnej „Sówki” z Przedszkola Samorządowego nr 3 – spektakl „Czystość – Przygoda” P. Barbara Sałata, Honorata Marjaniuk, Stanisława Sałamach

Oraz wyróżnienia:
– Grupie Teatralnej „Muminki” z Przedszkola Samorządowego nr 14 – spektakl „Czarodziejski kwiat paproci” P. Katarzyna Łosiewicz, Marta Filipiuk
Grupie Teatralnej „Przyjaciele Kubusia Puchatka” z Przedszkola Samorządowego nr 10 -spektakl „Bal w pokoju lal” P. Teresa Dmitrowicz
Grupie Teatralnej „Ekoludki z Wesołej” z Przedszkola Samorządowego nr 16 – spektakl „Przyjaciele przyrody” P. Beata Parchomiuk, Anna Kirczuk, Katarzyna Rodak.

Komisja w składzie:
1. Danuta Szaniawska
2. Anna Stanek
3. Małgorzata Maciejewska
4. Halina Besaraba

I miejsce Grupie Teatralnej „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego nr 6 – spektakl „Jak to dawniej było”
P. Bożena Małachwiejczuk, Małgorzata Kobylińska

II miejsce Grupie Teatralnej „Zuchy i przyjaciele” z Przedszkola Niepublicznego Akademia Przedszkolaka – spektakl Cudaczek-wyśmiewaczek
P. Agata Widłak, Mirosława Raczyńska

III miejsce Grupie Teatralnej „Sówki” z Przedszkola Samorządowego
nr 3 – spektakl „Czystość- Przygoda”
P. Barbara Sałata, Honorata Marjaniuk, Stanisława Sałamach

Komisja postanowiła przyznać wyróżnienie:

Grupie Teatralnej „Muminki” z Przedszkola Samorządowego nr 14
– spektakl „Czarodziejski kwiat paproci”
P. Katarzyna Łosiewicz, Marta Filipiuk

Grupie Teatralnej „Przyjaciele Kubusia Puchatka”
z Przedszkola Samorządowego nr 10
-spektakl „Bal w pokoju lal”
P. Teresa Dmitrowicz

Grupie Teatralnej „Ekoludki z Wesołej”
z Przedszkola Samorządowego nr 16
– spektakl „Przyjaciele przyrody”
P. Beata Parchomiuk, Anna Kirczuk, Katarzyna Rodak

Grupie Teatralnej „Stokrotki” z Przedszkola Samorządowego nr 6
-spektakl „Śnieżka
P. Iwona Onyszczuk, Katarzyna Plandowska

Grupie Teatralnej „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego nr 3
– spektakl „Na łące”
P. Agata Żuk, Beata Klimiuk

Grupie Teatralnej „Smerfy” z Przedszkola Samorządowego nr 13
– spektakl „Witaj wiosno”
P. Violetta Szokało, Anna Stefaniuk

Grupie Teatralnej „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego nr 14
– spektakl „ Wiosenne opowieści”
P. Jolanta Rusakowicz, Jolanta Kiryczyńska

Ponadto Komisja postanowiła przyznać nagrodę indywidualną
Wiktorii Skuzie za rolę Żabki w spektaklu „Wiosenna opowieść”


materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
info: Bialskie Centrum Kultury
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama