Reklama

Międzyrzec Podlaski: Piknik w „trójce”

Prawie 70 osób, dzieci i dorosłych, w sobotę 18 maja 2019 roku odwiedziło Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, aby wziąć udział w pikniku rodzinnym. Kluczowym elementem zabawy były rodzinne zawody w „łapaniu lwa”.

Do rywalizacji zdecydowało się przystąpić 25 dwuosobowych zespołów w składzie dziecko i osoba dorosła. Wśród uczniów klas I – III zwyciężył Maksymilian Wysokiński z klasy II, który wystąpił w parze z tatą. Wśród drużyn przedszkolaków wygrała Hania Korpysz, której towarzyszyła mama. Trzy najlepsze zespoły w klasyfikacji przedszkolaków oraz uczniów klas I – III otrzymały medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Ponieważ „łapanie lwa” było bardzo wyczerpujące wszyscy uczestnicy mogli posilić się smaczną grochówką przygotowaną przez panie ze szkolnej stołówki.

Piknik został zorganizowany w ramach projektu „Szkoła i Rodzina, jedna drużyna” Pieniądze na realizację projektu pozyskał, działający przy szkole MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim zostając jednym z laureatów programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego corocznie przez Fundację Santander Bank Polska im. I. J. Paderewskiego. Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w partnerstwie z klubem szachowym, jako pierwsza placówka oświatowa w powiecie bialskim, wprowadziła innowację edukacyjną polegającą na nauce programowania w edukacji wczesnoszkolnej przez wykorzystaniu gry „Złapmy lwa”. W ramach projektu szkoła otrzymała 36 zestawów stolikowych i 4 dywanowe gry „Złapmy lwa”, przy których dzieci bawiąc się i rywalizując między sobą będą mają możliwość kształcenia matematycznych kompetencji kluczowych.

Wszystkie dzieci i rodziców, którzy pragną poznać tajniki gry i sprawdzić swoje umiejętności w „łapaniu lwa” zapraszamy do ZPO nr 3 na kolejne zawody 27 maja 2019 roku o godz. 15.30.


materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
tekst zdjęcia: Tadeusz Węgrzyniak ZPO nr 3
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sosnówka: Spłonął dom. Potrzebna pomoc rodzinie przy jego odbudowie!

Kilka dni temu ogień pochłonął cały dobytek rodziny z Gminy Sosnówka. Arek, Kasia i ich dzieci Jaś i Ala w krótkiej chwili stracili zupełnie wszystko. Jest to rodzina, która zawsze wszystkim pomaga, ale dziś są przerażeni, bo utracili ukochany dom. Przyjaciele i znajomi rodziny nie czekali długo. Już na drugi dzień po tragedii na zrzutka.pl pojawił się wpis o tragedii i rozpoczęła się akcja zbierania pieniędzy na remont i odbudowę domu zniszczonego pożarem.

Czytaj więcej »

Halasy: Rodzina Sportem Silna – Dziki Zachód (galeria) (aktualizacja)

Dziki Zachód – pod takim hasłem w Halasach w niedzielę 22 września 2019 r. odbyła się impreza integracyjno – rodzinna Rodzina Sportem Silna. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Moja Gmina wraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza w Halasach. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Czytaj więcej »

Reklama