Reklama

Międzyrzec Podlaski: Piknik w „trójce”

Prawie 70 osób, dzieci i dorosłych, w sobotę 18 maja 2019 roku odwiedziło Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, aby wziąć udział w pikniku rodzinnym. Kluczowym elementem zabawy były rodzinne zawody w „łapaniu lwa”.

Do rywalizacji zdecydowało się przystąpić 25 dwuosobowych zespołów w składzie dziecko i osoba dorosła. Wśród uczniów klas I – III zwyciężył Maksymilian Wysokiński z klasy II, który wystąpił w parze z tatą. Wśród drużyn przedszkolaków wygrała Hania Korpysz, której towarzyszyła mama. Trzy najlepsze zespoły w klasyfikacji przedszkolaków oraz uczniów klas I – III otrzymały medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Ponieważ „łapanie lwa” było bardzo wyczerpujące wszyscy uczestnicy mogli posilić się smaczną grochówką przygotowaną przez panie ze szkolnej stołówki.

Piknik został zorganizowany w ramach projektu „Szkoła i Rodzina, jedna drużyna” Pieniądze na realizację projektu pozyskał, działający przy szkole MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim zostając jednym z laureatów programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego corocznie przez Fundację Santander Bank Polska im. I. J. Paderewskiego. Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w partnerstwie z klubem szachowym, jako pierwsza placówka oświatowa w powiecie bialskim, wprowadziła innowację edukacyjną polegającą na nauce programowania w edukacji wczesnoszkolnej przez wykorzystaniu gry „Złapmy lwa”. W ramach projektu szkoła otrzymała 36 zestawów stolikowych i 4 dywanowe gry „Złapmy lwa”, przy których dzieci bawiąc się i rywalizując między sobą będą mają możliwość kształcenia matematycznych kompetencji kluczowych.

Wszystkie dzieci i rodziców, którzy pragną poznać tajniki gry i sprawdzić swoje umiejętności w „łapaniu lwa” zapraszamy do ZPO nr 3 na kolejne zawody 27 maja 2019 roku o godz. 15.30.


materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
tekst zdjęcia: Tadeusz Węgrzyniak ZPO nr 3
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama