Reklama

Biała Podlaska: Znikają zdewastowane budynki w bialskim śródmieściu

W grę na Placu Rubina wszedł Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Miasta Biała Podlaska. To wydaną przez Inspektora decyzją Gmina Miejska Biała Podlaska zobowiązana została do rozebrania jednego z budynków gospodarczych przy Reformackiej – w sumie to już na Placu Rubina. To wymagana procedura. Kilka dni wcześniej rozebrany został narożny budynek przy Narutowicza i Prostej. Magistrat zapowiada dalsze działania zmierzające do poprawy estetyki zabudowy śródmieścia.

Teren zwolniony przez ruderę przy Reformackiej plus planowane dalsze działania w tym rejonie śródmieścia powinny docelowo dać w efekcie dodatkowe miejsca parkingowe. Warto jednak przypomnieć, że w planie zagospodarowania przestrzennego cały teren obecnie zajęty pod miejsca parkingowe to obszar przeznaczony pod zabudowę kamienic.

Porządki zaczęto od niewielkiego obiektu. Ekipa rozbiórkowa uporała się z nim w ciągu dwóch dni. Dziś już nie było po nim śladu. Parterowy obiekt trwale związany z gruntem z cegły piaskowo-wapiennej. Na przestrzeni 5,2 na 6,3 metra wyodrębnione były w nim cztery pomieszczenia – komórki. Od dawna znajdował się już w nieodpowiednim stanie technicznym i szpecił mocno tą część bialskiego śródmieścia. Posiadał znaczne ubytki ścian i pokrycia dachowego.

Właściciel obiektu zgodził się na rozbiórkę wobec braku możliwości i bezsensownego działania ekonomicznego mającego na celu ewentualny remont obiektu.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

  1. W miejsce zburzonych ruder-drzewka, ławki, skwerki, nowe kamienice-TAK . Miejsca parkingowe- NIE !! Mam nadzieję , że rudery na Szkolnym Dworze też znikną plus te dzikie chaszcze. Nie było jeszcze odważnego włodarza który by się tym zajął i ogólnie tym zaniedbanym śródmieściem 🙁

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama