Reklama

Biała Podlaska: Miasto we władaniu studentów AWF-u – rozpoczęły się Awfalia!! (galeria)

Dziś, 21 maja, na Placu Wolności nastąpiło przekazanie Białej Podlaskiej na dwa najbliższe dni we władanie studentów bialskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego. Rozpoczęły się Awfalia!

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk podjął wyzwanie obronienia kluczy do miasta w uczciwym pojedynku z Cezarym Księżopolskim przewodniczącym Rady Samorządu Studentów na wydziale WFiS w Białej Podlaskiej. Pojedynek polegał na żonglowaniu piłką nożną. Kto podbił piłkę większą ilość razy można się domyśleć! Fakt faktem łatwo studentom nie poszło w ostateczności dopięli swego.

Po barwnym przemarszu ulicami miasta na Plac Wolności i po odtańczeniu belgijki studenci mają dziś afterparty a jutro dzień koncertowy. Przemarsz podkreślony został barwnymi racami i ogromną ilością pomysłowych przebrań. Co jak co ale studenci AWF potrafią się bawić!

Cieszę się, że funkcjonują w mieście szkoły wyższe. To miasto młodych i dziś to najlepiej widać. Całkiem przypadkiem, założyłem dziś do pracy adidasy. Choć próbowałem obronić klucze do bram miasta w uczciwym pojedynku ostatecznie musiałem uznać wyższość studenckiej braci i przekazać im we władanie Białą Podlaską na dwa najbliższe dni. To oczywiście symboliczne przekazanie. Przypomniałem też studentom, życząc jednocześnie jak najlepszej zabawy podczas juwenaliów, że na ten czas stają się gospodarzami w mieście a to zobowiązuje. Porządek, ład, spokój choć na pewno będzie głośno. Mieszkańców proszę o wyrozumiałość. To czas tych młodych ludzi. Niech świętują życie studenckie! Zapraszam do wspólnego udziału we wszystkim tym co przygotowali na najbliższy czas studenci bialskiego AWF! – mówił prezydent Litwiniuk.

Niebawem film z rozpoczęcia Awfali! Dziś fotorelacja!


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama