Reklama

Terespol: Bieg Lwa! Iza Trzaskalska najlepszą z Polek!

Pogoń za Lwem na dystansie 10 km (897 uczestników) i półmaraton (1109 osób) to dwie imprezy, które odbyły się w sobotę, 18 maja 2019 r. w Tarnowie Podgórnym. Po raz pierwszy oba dystanse rozegrano wieczorem. Zawodnicy uważają, że to świetne posunięcie organizatorów, bo przy 15 stopniach biega się dużo bardziej komfortowo niż przy 25 stopniach Celsjusza.

Wystarczy spojrzeć na wyniki z czołowych miejsc, by stwierdzić, że wieczorne godziny startu to strzał w dziesiątkę. Główna rywalizacja w Tarnowie Podgórnym odbyła się na dystansie półmaratonu.

Wśród mężczyźn: 1. Wycliffe Biwot 1:03:57, 2. Abel Rop (obaj Kenia) 1:04:27, 3. Tomasz Grycko (Bliza Władysławowo) 1:04:35; kobiety: 1. Caroline Korir 1:13:34, 2. Ruth Mbatha 1:13:47, 3. Christine Oigo (wszystkie Kenia) 1:14:02, 4. Izabela Trzaskalska (Terespol) 1:14:06 – najlepsza Polka! Rezultat Izy jest drugim w tym roku na dystansie półmaratonu. „Wynik cieszy gdyż tak naprawdę od ponad dwóch tygodni spokojnie wchodzę w trening i nie wiedziałam kompletnie na co mnie stać.

Jednak żal było nie wystartować w tym biegu. Bieg rozpoczęłam zachowawczo w obawie, że może mnie poskładać.” – podsumowała swój start Iza. Wśród 897 osób startujących w Pogoni za Lwem na 10 km najszybszym okazał się biegnący w stroju wróżki Kamil Leśniak (czas 34:10). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Dominika Napieraj, która poprawiła ubiegłoroczny rekord trasy (36:56).


materiał:Terespol MOK
tekst zdjęcia: Krystyna Pucer Terespol MOK
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sport: IV Uliczna Międzyrzecka Dycha (film) (galeria)

28 lipca w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się IV edycja imprezy biegowej pn. Uliczna Międzyrzecka Dycha. Mimo upału w imprezie wzięło udział ponad 300 osób. Zawodnicy mieli do wyboru tytułowy bieg na 10 km, ale  również nordic walking na dystansie 5 km – wszystkie z podziałem na kategorie wiekowe. Przygotowane były również krótkie trasy dla dzieci. Wydarzenie wpisało się w cykl Grand Prix Traktu Brzeskiego.

Czytaj więcej »

Reklama