Reklama

Międzyrzec Podlaski: Spotkanie dzielnicowego z wychowankami specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Policjanci bialskiej jednostki przez cały rok odwiedzają dzieci i młodzież powiatu przybliżając im zasady bezpieczeństwa. Ostatnio spotkanie takie odbyło się w Specjalnych Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzyrzecu Podlaskim. Dzielnicowy odwiedził wychowanków placówki, przygotowując ich do zbliżających się wakacji.

Choć jeszcze ponad miesiąc do początku wakacji, bialscy policjanci już rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą przygotowując ich do zbliżającego się wypoczynku. Ostatnio dzielnicowy międzyrzeckiego komisariatu sierż. szt. Piotr Grzeszyk, spotkał się z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

W trakcie spotkania funkcjonariusz przybliżył dzieciom główne zasady bezpieczeństwa. Nie zabrakło informacji o bezpieczeństwie w domu czy w podróży oraz zasadach postępowania podczas kontaktów z nieznajomymi. Policjant przypomniał także numery alarmowe służ ratunkowych.

Dzielnicowy omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając o przepisach obowiązujących rowerzystów i pieszych. Przypominał też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podkreślając jak istotne jest używanie ich po zmroku.

Podczas spotkania wychowankowie placówki dowiedzieli się wiele o codziennej pracy policjantów międzyrzeckiego komisariatu. Był też czas na obejrzenie sprzętu, którym na co dzień posługują się stróże prawa. Najwięcej radości sprawiła przedszkolakom możliwość obejrzenia radiowozu. Każde dziecko chciało usiąść za jego kierownicą i zrobić pamiątkowe zdjęcia.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama