Reklama

Biała Podlaska: Ścieżka rowerowa obwodnica – Terebelska – Grunwaldzka – Piłsudskiego (galeria)

Trwa realizacja w ciągu miejskich ulic projektu „Budowy zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”. W ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych Miasta Biała Podlaska realizowany jest od zeszłego roku. Jego całkowita wartość to 22 mln 915 tys 283 zł, z czego dofinansowanie z UE to 12 mln 903 tys 676 zł. Termin zakończenia zadania MOF to 2020 r. W tym materiale przyglądamy się budowie ścieżki rowerowej w ciągu ulic Terebelska – Grunwaldzka – Piłsudskiego.

Budowa ścieżki rowerowej na odcinku od obwodnicy – ul. Terebelska – ul. Grunwaldzka – ul. Piłsudskiego do ul. Zamkowej warta jest 1 milion 637 tysięcy złotych. Zakres zadania obejmuje: budowę ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego szerokości 2 metrów o powierzchni 3450 m2 na długości drogi 1680 metrów.

W ramach prac wykonano przebudowę układu komunikacyjnego, miejsc postojowych i chodników w obrębie pawilonów handlowych na rogu Terebelskiej i Królowej Jadwigi. Trwają prace przy odcinku ścieżki i chodnika w ulicy Terebelskiej od Jana Kazimierza poprzez Zygmunta Starego do Anny Jagiellonki. Przy zatoce autobusowej na przeciwko szpitala czeka jeszcze przeniesienie kiosku który obecnie ulokowany jest dokładnie na przebiegu ścieżki rowerowej, obiekt zostanie cofnięty dalej od ulicy Terebelskiej w stronę bloków mieszkalnych.

Prace wykonuje firma „Drogi Mosty” Bogdan Szewczak z Białej Podlaskiej. Zakończenie robót jest zaplanowane na czerwiec 2019 r.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama