Reklama

Terespol: Międzynarodowy turniej eisstocka (galeria)

Śmiało można powiedzieć, że Terespol przez dwa dni stał się sportową stolicą eisstocka w Polsce. W Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza w dniach 18 – 19 maja 2019 r. wystartowało aż 16 drużyn. Byli reprezentanci: Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi i Polski. Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem drużyn. W ceremonii otwarcia wzięli udział: burmistrz, Jacek Danieluk i przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Eisstocka, Udo Raicheneker. Zawody odbywały się na boisku ALO i na parkingu przy ul. Wojska Polskiego.

To drugie miejsce, zwłaszcza było świetnym miejscem promocji tej dyscypliny sportu. Poruszający się główną ulicą miasta bardzo często zatrzymywali się i obserwowali z ciekawością tę nietypową grę. Nad całością rozgrywek czuwał Andrzej Korbal, który „załatwił” nawet pogodę. Zawody przebiegały zgodnie z zasadami fair play. W wyniku rywalizacji po pierwszym dniu do finału awansowało osiem najlepszych drużyn. Ostatecznie Turniej wygrała drużyna Building Trust Brześć przed seniorami z Terespola ( Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Jacek Wiśniewski i Bartek Wiśniewski) i Bisonami z Brześcia.

Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Real Brześć, na piątym juniorzy z Brzescia , a na szóstym II drużyna z Grodna. Reprezentujący Terespol U19 w składzie: Agata Korzeniewska, Paulina Biłanicz, Piotr Żmińczuk, Stanisław Daniluk i Tomasz Wasil zajęli 12 miejsce, a na 13 miejscu uplasowali się U16: Czarek Zaorski, Kazik Soczewko, Arek Jaszczyk, Karol Dmitruk i Janek Daniluk. Trzy najlepsze drużyny otrzymały medale, a sześć pierwszych drużyn okazałe puchary. Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta w Terespolu i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Organizatorem zawodów byli: UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu.


materiał: Terespol miasto
tekst i zdjęcia: Krystyna Pucer
zdjęcia: Krystyna Pucer / Radio Biper
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Memoriał Mirosława Samoszuka służb mundurowych w piłce nożnej (film) (galeria)

6 września 2019 r. na boiskach Akademii Piłkarskiej Top-54 w Białej Podlaskiej odbył się Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Memoriał Mirosława Samoszuka. To już po raz jedenasty Biała Podlaska gościła służby mundurowe województwa lubelskiego oraz mazowieckiego. Na zaproszenie gospodarzy, Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, odpowiedziało 17 drużyn. Po raz piąty na bialskim obiekcie sportowym zameldowała się drużyna reprezentująca funkcjonariuszy więziennictwa Obwodu Brzeskiego Republiki Białoruś.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: I Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw (galeria)

W sobotę 14 września wiele osób przypomniało sobie a jeszcze więcej młodych mieszkańców miasta i regionu oznało cudowne gry swoich dziadków i rodziców z ich dzieciństwa: hacele, grę w gumę, w klasy, w pikra. Dodatkowo czekały tradycyjne gry z innych krajów, m.in. z Węgier, Brazylii, Wielkiej Brytanii. I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier okazał się być wspaniałą podróżą w czasie. Festiwal objął patronatem honorowym Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem film z festiwalu. Dziś obszerny opis i wspaniała fotorelacja Andrzeja Jędryczkowskiego! Zapraszamy!

Czytaj więcej »

Terespol: Udany występ seniorów

Drużyna seniorów z Terespola reprezentowała Polskę w Lazdijai na Litwie w dniu 7 września w Międzynarodowym Turnieju Eisstocka. W zawodach wzięło udział 8 drużyn reprezentujących: Rosję, Litwę, Białoruś i Polskę. Podopieczni Andrzeja Korbala zaliczyli udany występ.

Czytaj więcej »

Reklama