Reklama

Kodeń: Majówka z Jarzębiną w Zabłociu (galeria)

Tegoroczna Majówka z Jarzębiną, która odbyła się 11 maja 2019 na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Zabłociu, swym charakterem i formułą doskonale wpisała się w obchody Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim. Przed licznie zgromadzoną publicznością i zaproszonymi gośćmi zaprezentowały się zespoły śpiewacze z terenu powiatu bialskiego.

W Koncercie Piosenki Ludowej wystąpiły zespoły: Pohulanka z Kopytnika, Dworzanki z Piszczaca Kolonii, Na Swojską Nutę z Zahorowa, Razem z Tucznej, Macierz z Ortela Królewskiego II, Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, Tęcza z Dąbrowicy Dużej, Bokińczanka z Bokinki Królewskiej oraz zespół Olszyna z Olszyna.

Miłym akcentem Koncertu był występ Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Sosnowiacy” z Sosnówki. Wiązanka piosenek ludowych i tańców podlaskich w wykonaniu dzieci cieszy serce i napawa nadzieją, że kultura ludowa nie zaginie.

Uczestnicy Majówki z Jarzębiną mieli też okazję obejrzeć dwie ciekawe wystawy, zorganizowane we współpracy z Klubem Seniora „Druga Młodość” z Zabłocia: Pierwsza – fotograficzna pt. Moje Zabłocie, ukazująca materialne dziedzictwo nadbużańskiej wsi. Druga – rękodzieła artystycznego i zdobnictwa ludowego.

Zespół Jarzębina składa serdeczne podziękowania współorganizatorom, sponsorom i sympatykom za finansowe wsparcie i wszelką pomoc w realizacji Majówki z Jarzębiną, która była okazją do pielęgnowania pięknych tradycji muzycznych Podlasia oraz zainteresowania młodszych pokoleń kulturą ludową.


materiał: Kodeń gmina
tekst i zdjęcia:Jadwiga Oleszczuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama