Reklama

Piszczac: 10 lat Zespołu Macierz z Ortela Królewskiego (galeria)

„Ach jak ten czas szybko leci… Rok dwutysięczny potem dwutysięczny trzeci. W dwa tysiące dziewiątym Macierz się zawiązuje a w dwa tysiące dziewiętnastym swój dziesiąty jubileusz świętuje! Tak! Właśnie dziesięć lat minęło, a wszystko w Ortelu Królewskim… przy starym młynie… się zaczęło…!”

Wśród gości którzy zaszczycili swoją obecnością jubileusz Zespołu Macierz znaleźli się: wójt Piszczaca Kamil Kożuchowski, wójt poprzedniej kadencji Jan Kurowski, radny Sejmiku Województwa Riad Haidar, Łukasz Węda dyrektor GCKiS w Piszczacu, radny powiatu Paweł Stefaniuk, radny gminy i sołtys Ortela Królewskiego I Władysław Bielecki, Krystyna Owczaruk sołtys Ortela Królewskiego I, Jolanta Bajkowska, mieszkańcy Ortela oraz członkowie zaproszonych zespołów.

Na jubileuszu Macierzy wystąpiły: Zielawa z Rossosza, Śpiewam bo lubię z Łomaz, Luteńka z Koszoł, Studziańczanie ze Studzianki, Pohulanka z Kopytnika, Kaczeńce z Czosnówki, Dworzanki z Piszczaca Kolonii, Na swojską nutę z Zahorowa, Bokinczanka z Bokinki Królewskiej, Jarzębina z Zabłocia i Zielona Kalina z Dubowa.

Zespół Macierz gorąco dziękuje sponsorom bez których jubileusz 10 lecia nie byłby tak udany, sponsorami wydarzenia byli: Bank Spółdzielczy w Łomazach (Krzysztof Łojewski), Jeronimo Martins Polska sklepy Biedronka (Krzysztof Waszczuk), Marek Panasiuk, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu (Łukasz Węda), Rada Sołecka i sołtys Ortela Królewskiego II, Waldemar Lasiecki, Sklepy Sławex (Janusz Sławiński).

Zespół Macierz powstał w 2009 roku. Jego skład to osiem osób dorosłych, akompaniuje im Jakub Gdela. Ma na koncie liczne występy podczas uroczystości gminnych i powiatowych, biesiadach i przeglądach. Członkinie zespołu organizują „Wiosenne Biesiady Ortelskie „Tacy Jesteśmy”. Zespół Macierz występował podczas ludowych przeglądów na terenie Polski. W dorobku zespołu jest nagrana płyta studyjna. Panie zainicjowały powstanie w Ortelu Królewskim Koła Gospodyń Wiejskich. Same piszą teksty piosenek i wierszy na każdą okazję. Chętnie współpracują z innymi zespołami oraz kołami gospodyń.

Obecny skład zespołu Macierz: Aneta Buczyńska (kierownik zespołu), Irena Dowhun, Maria Tomaszuk, Helena Lasiecka, Jadwiga Wójcik, Urszula Sieńko, Barbara Tokarska i muzyk Jakub Gdela.

Dodatkowo wymienić należy panie które przewinęły się przez przygodę z Macierzą, a funkcjonowały w zespole gdy stawiał swoje pierwsze kroki, były to panie: Katarzyna Kaczan, Bożena Przyłucka, Maria Bujalska i Krystyna Owczaruk.


materiał: Radio Biper Piszczac
temat: Piszczac gmina / Ortel Królewski Drugi / Zespól Macierz
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama