Reklama

Rossosz: Konkurs matematyczny “Supermatematyk”

Już po raz XIII matematyczne talenty nauczania zintegrowanego spotkały się w Szkole Podstawowej w Rossoszu na konkursie matematycznym Supermatematyk. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Udział w nim wzięli uczniowie dwóch powiatów bialskiego i radzyńskiego z dziewięciu szkół. W wyniku pierwszego etapu przeprowadzonego w szkołach macierzystych wyłoniono dwudziestu pięciu uczestników do drugiego etapu, który odbył się w Rossoszu.

W każdej z grup klasowych przyznano po trzy miejsca. A oto finaliści:
Klasa I: pierwsze miejsce- Mikołaj Mazurek z Wisznic, drugie miejsce- Bartosz Welik z Horodyszcza, trzecie miejsce- Gabriela Gmitruczuk z Walinny. Klasa II: pierwsze miejsce- Marta Buczyńska z Huszczy, drugie miejsce- Mikołaj Skurski z Horodyszcza, trzecie miejsce- Wiktor Potrejko z Polubicz. Klasa III: pierwsze miejsce- Rafał Bartkowski z Horodyszcza, drugie miejsce- Szymon Potapczuk z Wisznic, trzecie miejsce- Szymon Tykałowicz z Łomaz.

Nad przeprowadzeniem konkursu czuwały panie organizatorki: Elzbieta Żelazowska i Wioletta Wiczuk, natomiast sprawdzeniem zadań konkursowych zajęły się panie uczące matematyki w Szkole Podstawowej w Rossoszu: pani Wioletta Wiczuk, pani Dorata Szubarczyk oraz nauczyciel emerytowany pani Antonina Sawicka. Fundatorami nagród dla zwycięzców i uczestników są banki sprawujące honorowy patronat nad konkursem: Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej i Bank Spółdzielczy w Wisznicach. Mamy nadzieję, że konkurs popularyzujący tak ważną naukę jaką jest matematyka, przyczyni się do rozwijania talentów matematycznych wśród najmłodszych.


materiał: Szkoła Podstawowa w Rossoszu
tekst zdjęcie : Urszula Tomczak
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Gdzie na świecie za internet płaci się najwięcej?

Powszechność dostępu do sieci w Polsce jest uznawane za coś normalnego i naturalnego. Za internet nie płacimy dużo – zazwyczaj od 53 zł do 81 zł, w zależności od operatora czy prędkości łącza. Tymczasem np. w Afryce szerokopasmowy internet jest drogi, a przez to niedostępny dla przeciętnych obywateli.

Czytaj więcej »

Reklama