Reklama

Sport: 4 medale UKS HWA-RANG na XXVIII Mistrzostwach Polski w Taekwon-do (galeria)

11 maja do Hali Sportowej AWF przyjechało 178 zawodników z 43 Klubów Taekwon-do którzy uzyskali kwalifikacje na XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców. Wśród startujących znaleźli się ćwiczący w Uczniowskim Klubie Sportowym „Hwa-Rang” w Janowie Podlaskim.

Zawodnicy startowali w aż 5 konkurencjach: walki aranżowanej, układach formalnych, technikach specjalnych, testach siły i oczywiście walce sportowej z podziałem na kategorie wagowe.

W układach formalnych w rywalizacji najlepiej z janowskich taekwondzistów zaprezentował się Szymon Rusinek wygrywając 3 pojedynki i sięgając po brązowy medal.

W konkurencji walki sportowej wyróżniły się debiutujące zawodniczki: wicemistrzynią Polski została Monika Michałowska (walki -45 kg), a Agnieszka Pietruczuk zajęła III-miejsce w walkach +65 kg. debiutujące na imprezie tej rangi. Brązowy medal w bardzo wymagającej kategorii po wygraniu 4 z 5 pojedynków ponownie zdobył mieszkaniec Janowa Podlaskiego Szymon Rusinek.

Warto dodać, że szans medalowych było znacznie więcej, bo aż pięciokrotnie zawodnicy Hwa-Rang stawali tuż za podium zajmując V miejsce: Agnieszka Pietruczuk (techniki specjalne i testy siły) Adrian Warowny i Hubert Sawczuk (techniki specjalne) i Grzegorz Polubiec (walki -56 kg).

Grupa 12 zawodników pod opieką trenerów: Dawida Smolbika, Sylwii Skwary
i Mateusza Jakimiuka, bardzo często gościła w pierwszej 10-tce konkurencji co dało jej jeden z najlepszych wyników w klasyfikacji punktowej klubów oraz rankingu systemu sportu młodzieżowego.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Gminy Janów Podlaski, Lubelskiej Unii Sportu i Lubelskiemu Związkowi Taekwon-do.

 


materiał: sport / gmina Janów Podlaski
tekst / zdjęcia: „Hwa-Rang” Janów Podlaski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama