Reklama

Wolontariusze oraz chór Zespołu Szkół w Łomazach w dniach 10-12 maja odwiedzili Legionowo (film)

Uczniowie i absolwenci wystąpili w X-jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej “Wiosenne Czarowanie” w Legionowie.

Chór „Kanon” pod kierunkiem Pana Grzegorza Kulickiego miał zaszczyt wykonać wraz z Tadeuszem Woźniakiem utwór “Zegarmistrz światła” podczas koncertu galowego festiwalu. „Jestem dumny z moich chórzystek, które stanęły na wysokości zadania i wspaniale wykonały razem z chórami z Ciechanowa i z Lublina partię wokalną do Zegarmistrza… Jest mi niezmiernie miło, że wszystkie chóry skorzystały z 3-głosowej partytury, którą sam opracowałem i udostępniłem dyrygentom. Zespól KANON z Łomaz zaprezentował swoje umiejętności przed sobotnim koncertem „Wołosatek”, śpiewając „Mam tę moc” w moim autorskim opracowaniu. Za troskę nad uczniami w czasie wycieczki pragnę podziękować Paniom: Agnieszce Garbatiuk – opiekunce wolontariuszy i Annie Zydlewskiej. Bez ich zaangażowania pewnie wycieczka by się nie udała.

Kanon się rozwija i jest doceniany w coraz większych kręgach. Przed nami kolejne wyzwania, między innymi: za dwa tygodnie Wojewódzki Konkurs Ąkademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” w Lublinie. Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w koncercie w Filharmonii Lubelskiej z repertuarem Stanisława Moniuszki, który się odbędzie w listopadzie. Dziękuję za pomysł i wsparcie Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy i Pani Bogumile Wińskiej – Dyrektor Zespołu Szkół”. (Grzegorz Kulicki).

O atmosferze „Wiosennego Czarowania” najlepiej świadczy satysfakcja uczestników. „W nocy z soboty na niedzielę uczestniczyliśmy w „Świeczkowisku”. W niesamowitej atmosferze przy świetle świec graliśmy i śpiewaliśmy piosenki harcerskie. Rano odbyła się msza święta a następnie wymaszerowaliśmy ze szkoły podstawowej nr 1 w Legionowie pod ratusz miejski gdzie wszyscy uczestnicy festiwalu wspólnie zatańczyli “Belgijkę” na rondzie przy ulicy Józefa Piłsudskiego. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystości podsumowującej imprezę, podczas której odbył się koncert Pawła Orkisza. Świetnie się bawiliśmy w niezwykłym towarzystwie. Zdobyliśmy dużo doświadczenia oraz motywacji potrzebnej do pracy nad organizacją „Wiosennego Czarowania”, które odbędzie się tym razem 11 listopada w Łomazach” (Wiktoria).

Film : Koncert galowy z T. Woźniakiem:


materiał: Zespoł Szkół w Łomazach
tekst: Grzegorz Kulicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama