Reklama

Biała Podlaska: Piknik rodzinny pn. „Obudź w dziecku myśl techniczną” (galeria)

11 maja w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej odbył się Piknik rodzinny pn. „Obudź w dziecku myśl techniczną”.

Swoją obecnością imprezę uświetnili: Prezydent Miasta Biała Podlaska – Michał Litwiniuk, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Stanisław Romanowski oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty o/Biała Podlaska – Małgorzata Kiec.

Piknik przygotowano w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich stanowiących część kampanii europejskiej #EUinmyregion. Jest to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu, a Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 może pochwalić się realizacją (w chwili obecnej) 3 projektów unijnych na łączną wartość ok. 7,8 mln zł. (2 z nich to projekty prowadzone przez Urząd Miasta Biała Podlaska).

Kształcenie myślenia i umiejętności technicznych to ważne zadanie już od najmłodszych lat. Dużą rolę w ich rozwijaniu odgrywa rozwiązywanie problemów konstrukcyjnych i technicznych dostosowanych do poziomu rozwoju dziecka. Zgodnie z tymi założeniami w programie Pikniku rodzinnego znalazły się gry i zadania usprawniające procesy myślowe dzieci, kształtujące ich wyobraźnię oraz umiejętności manualne, a także rozwijające kreatywność. Impreza była też okazją zaprezentowania nowoczesnych urządzeń technicznych wykorzystywanych m.in. w szkole.

Jedną z  atrakcji tego dnia był profesjonalnie wykonany „makijaż” twarzy. Wszyscy obecni mogli również aktywne spędzić czas wolny na boisku szkolnym, biorąc udział
w konkurencjach sportowych.

W przygotowanie i zrealizowanie przedsięwzięcia zaangażowali się nauczyciele
i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 przy współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy oraz Medycznym Studium Zawodowym w Białej Podlaskiej.

 


materiał: Biała Podlaska miasto
tekst: Iwona Kuzawińska
zdjęcia: ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama