Reklama

Biała Podlaska: Piknik rodzinny pn. „Obudź w dziecku myśl techniczną” (galeria)

11 maja w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej odbył się Piknik rodzinny pn. „Obudź w dziecku myśl techniczną”.

Swoją obecnością imprezę uświetnili: Prezydent Miasta Biała Podlaska – Michał Litwiniuk, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Stanisław Romanowski oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty o/Biała Podlaska – Małgorzata Kiec.

Piknik przygotowano w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich stanowiących część kampanii europejskiej #EUinmyregion. Jest to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu, a Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 może pochwalić się realizacją (w chwili obecnej) 3 projektów unijnych na łączną wartość ok. 7,8 mln zł. (2 z nich to projekty prowadzone przez Urząd Miasta Biała Podlaska).

Kształcenie myślenia i umiejętności technicznych to ważne zadanie już od najmłodszych lat. Dużą rolę w ich rozwijaniu odgrywa rozwiązywanie problemów konstrukcyjnych i technicznych dostosowanych do poziomu rozwoju dziecka. Zgodnie z tymi założeniami w programie Pikniku rodzinnego znalazły się gry i zadania usprawniające procesy myślowe dzieci, kształtujące ich wyobraźnię oraz umiejętności manualne, a także rozwijające kreatywność. Impreza była też okazją zaprezentowania nowoczesnych urządzeń technicznych wykorzystywanych m.in. w szkole.

Jedną z  atrakcji tego dnia był profesjonalnie wykonany „makijaż” twarzy. Wszyscy obecni mogli również aktywne spędzić czas wolny na boisku szkolnym, biorąc udział
w konkurencjach sportowych.

W przygotowanie i zrealizowanie przedsięwzięcia zaangażowali się nauczyciele
i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 przy współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy oraz Medycznym Studium Zawodowym w Białej Podlaskiej.

 


materiał: Biała Podlaska miasto
tekst: Iwona Kuzawińska
zdjęcia: ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Porady Radio Biper: Kto może uzyskać kredyt gotówkowy bez BIK?

Aby wziąć kredyt gotówkowy w banku, zawsze niezbędne jest spełnienie przez klientów kilku warunków. Kluczową kwestię pełni dobra historia kredytowa w BIK oraz brak wpisu w KRD. Oznacza to, że osoby zadłużone, które wciąż spłacają zobowiązania i nie radzą sobie z terminowym uiszczaniem rat, nie mają szans na otrzymanie kredytu bankowego. Co w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe oferujące kredyt gotówkowy bez BIK. Kto dostanie kredyt gotówkowy?

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Stypendia artystyczne wręczone (film)

Dziś, 22 stycznia, miało miejsce wręczenie stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta Biała Podlaska – Michała Litwiniuka. Uroczystość miała miejsce na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Wydarzenie poprowadziła Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta. Poznajmy stypendystów!

Czytaj więcej »

Kryminałki: Areszt za znęcanie się nad żoną

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 45 latek podejrzewany o znęcanie się nad żoną. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli dodatkowo broń gazową, na którą nie miał zezwolenia. Mężczyzna zatrzymany został po awanturze domowej, w trakcie której uderzył kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Reklama