Reklama

Wypadki na drogach powiatu. Apelujemy o rozwagę!

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych do których doszło 9 maja na terenie powiatu. W ich wyniku do szpitala z obrażeniami ciała trafiły 3 osoby. Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg.

Do pierwszego zdarzenia doszło 9 maja około godz. 8:30 na ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, prawdopodobnie w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości najechał na tył zatrzymującego przed nim forda. Za kierownicą mercedesa siedział 31-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia ford, którym kierował 65-latek z gm. Leśna Podlaska uderzył w jadący przed nim samochód marki Kia. W wyniku wypadku, obrażeń ciała doznał 57-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, podróżujący Kia. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia doszło około godz. 15:30 w miejscowości Strzakły. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-latka kierująca renaultem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu drogą główną roverowi. Za kierownicą drugiego auta siedział mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski. 35-latek chcąc uniknąć zderzenia wykonał gwałtowny manewr skrętu, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem. Po tym jego auto dachowało. W wyniku tego do szpitala przewiezione zostały dwie osoby. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama