Reklama

Drelów: Umowa na budowę Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Łózkach (film)

8 maja w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim została podpisana umowa na prace budowlane, tym samym rozpoczynają się działania związane z powstaniem w Łózkach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych złożył SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. Tytuł projektu to: „Wzrost efektywności i dostępności oraz koordynacji świadczeń zdrowotnych udzielanych przez SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim poprzez doposażenie Zakładu i utworzenie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Łózkach” Całkowity koszt zadania to ponad 11 mln 680 tys. zł. Wsparcie zewnętrzne w ramach działania – Infrastruktura Ochrony Zdrowia z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi prawie 7 mln 600 tys. zł.

Film Podpisano umowę na prace budowlane przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Łózkach

Budynek dawnej szkoły przejdzie gruntowną przebudowę. Powstanie nowe piętro. Łącznie do dyspozycji pacjentów będzie 90 miejsc. Zakład będzie wyposażony w najnowszy sprzęt. Zagospodarowany będzie także teren wokół budynku, którego powierzchnia wynosi 70 arów.

Pieniądze z dofinansowania przeznaczone są nie tylko na modernizację i wyposażenie budynku w Łózkach. Z tej puli zostanie zakupiony także specjalistyczny sprzęt dla szpitala w Międzyrzecu Podlaskim.


materiał: Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim
temat: Powiat Bialski / Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim / Drelów gmina / ZOL Łózki
tekst: Monika Filipiuk Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim / Leszek Niedaleki
film: Tomasz Łukaszuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama