Reklama

Włodawa: Dzięki protezie spełnił swoje marzenie

Mowa o 38-letnim Andrzeju Szwalikowskim z Włodawy (woj. lubelskie), któremu amputowano nogę w wyniku wypadku. Mężczyzna bardzo pragnął wrócić do zawodowej jazdy samochodem ciężarowym po Polsce. Dzięki ludziom dobrej woli, skupionym m.in. wokół Caritas Diecezji Siedleckiej, jego marzenie się spełniło.

Włodawianin zgłosił się do organizacji w bardzo trudnym momencie swojego życia. W październiku 2014 roku, wracając wieczorem z pracy do domu, został potrącony przez samochód osobowy. Uszedł z życiem, ale stracił bardzo ważną dla kierowcy część ciała – prawą nogę. Jak się okazało, nie pozostał w swoim trudnym położeniu sam.
W zbiórkę środków pieniężnych na subkoncie pana Andrzeja, które założyła Caritas diecezjalna, włączyło się wiele osób. Zebrano ponad 20 tys. zł, czyli połowę potrzebnej kwoty. Był to ważny wkład – m.in. dzięki niemu mężczyzna, którego nie było stać na to, zakupił nowoczesną protezę II stopnia.

Jak zaznacza pan Szwalikowski, proteza będzie się stopniowo zużywać. Po ok. 3 latach potrzebne będą środki na kolejną. W tej chwili jednak najważniejsza jest radość z powrotu do pracy w transporcie i czas spędzany z rodziną – mężczyzna razem z żoną wychowuje dwoje dzieci.

Caritas Diecezji Siedleckiej bardzo dziękuje za pomoc na rzecz pana Andrzeja Szwalikowskiego. – Zachęcamy też do angażowania się, w miarę swoich możliwości, do pomocy również innym osobom w potrzebie, o których informujemy na stronie www.siedlce.caritas.pl w zakładce „subkonta” – mówi Agnieszka Trębicka, koordynator subkont Caritas Diecezji Siedleckiej.

Na subkonto pana Andrzej Szwalikowskiego wciąż można przekazywać darowizny. Wpłat prosimy dokonywać na konto: BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „34319 – Szwalikowski Andrzej”.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst: Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sport: Tadeusz Makaruk – trener lekkoatletów z Klubu AZS odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy,  szefów World Athletics Lorda Sebastiana Coe i European Athletics – Sveina Arne Hansena, Prezydenta WADA (Światowa Organizacja Antydopingowa) Witolda Bańki,  odbyła się w miniony piątek 15 listopada br. w stołecznym hotelu Sofitel Victoria –  Gala 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, najstarszego, polskiego stowarzyszenia sportowego,  założonego  11 października 1919 roku  w  Krakowie.

Czytaj więcej »

Słowa i wiatr – Spotkanie forum literackiego młodych w BCK (zaproszenie)

Klub Literacki Młodych “Salamandra” oraz Koło Dziennikarskie “Żółte Dzioby” zapraszają na spotkanie Forum Literackich Młodych pt. “Słowa i wiatr”. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada (wtorek) o godz. 13:00 w sali 108 Bialskiego Centrum Kultury (ul. Warszawska 11 W).  W programie prezentacje tekstów młodzieży szkolnej, wystawa rysunku oraz występ duetu Studia Wokalnego Brevis. 

Czytaj więcej »

Reklama