Reklama

Włodawa: Dzięki protezie spełnił swoje marzenie

Mowa o 38-letnim Andrzeju Szwalikowskim z Włodawy (woj. lubelskie), któremu amputowano nogę w wyniku wypadku. Mężczyzna bardzo pragnął wrócić do zawodowej jazdy samochodem ciężarowym po Polsce. Dzięki ludziom dobrej woli, skupionym m.in. wokół Caritas Diecezji Siedleckiej, jego marzenie się spełniło.

Włodawianin zgłosił się do organizacji w bardzo trudnym momencie swojego życia. W październiku 2014 roku, wracając wieczorem z pracy do domu, został potrącony przez samochód osobowy. Uszedł z życiem, ale stracił bardzo ważną dla kierowcy część ciała – prawą nogę. Jak się okazało, nie pozostał w swoim trudnym położeniu sam.
W zbiórkę środków pieniężnych na subkoncie pana Andrzeja, które założyła Caritas diecezjalna, włączyło się wiele osób. Zebrano ponad 20 tys. zł, czyli połowę potrzebnej kwoty. Był to ważny wkład – m.in. dzięki niemu mężczyzna, którego nie było stać na to, zakupił nowoczesną protezę II stopnia.

Jak zaznacza pan Szwalikowski, proteza będzie się stopniowo zużywać. Po ok. 3 latach potrzebne będą środki na kolejną. W tej chwili jednak najważniejsza jest radość z powrotu do pracy w transporcie i czas spędzany z rodziną – mężczyzna razem z żoną wychowuje dwoje dzieci.

Caritas Diecezji Siedleckiej bardzo dziękuje za pomoc na rzecz pana Andrzeja Szwalikowskiego. – Zachęcamy też do angażowania się, w miarę swoich możliwości, do pomocy również innym osobom w potrzebie, o których informujemy na stronie www.siedlce.caritas.pl w zakładce „subkonta” – mówi Agnieszka Trębicka, koordynator subkont Caritas Diecezji Siedleckiej.

Na subkonto pana Andrzej Szwalikowskiego wciąż można przekazywać darowizny. Wpłat prosimy dokonywać na konto: BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „34319 – Szwalikowski Andrzej”.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst: Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama