Reklama

Pięć stref sportowo-rekreacyjnych służy mieszkańcom gminy Międzyrzec Podlaski (galeria)

W grudniu 2018 roku oddano do użytku mieszkańców 5 Otwartych Stref Aktywności (skr. OSA) w miejscowościach Puchacze, Zaścianki, Tłuściec, Rzeczyca i Przychody na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski. Są to ogólnodostępne, wielofunkcyjne i bezpłatne strefy aktywności na świeżym powietrzu w postaci siłowni zewnętrznych i placów zabaw.

Prócz funkcji sportowo-rekreacyjnej, mają one służyć także integracji lokalnej społeczności. W okresie wiosenno-letnim miejsca te będą szczególnie wykorzystywane przez mieszkańców. Inwestycja w OSA została zrealizowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowych OSA  2018.

Siłownie zewnętrzne powstały w 3 miejscowościach: Puchacze (przy budynku remizy), Tłuściec ogródek jordanowski za przychodnią) oraz Zaścianki (przy budynku remizy). W parku przy OSP w Rzeczycy oraz na placu przy świetlicy wiejskiej w Przychodach wybudowane zostały siłownie zewnętrzne wraz z placami zabaw dla dzieci. Pojawiły się na nich takie urządzenia, jak steppery, orbitreki, biegacze, wahadła, rowerki, urządzenia dla osób niepełnosprawnych, huśtawki, równoważnie, stoliki do gry w szachy/warcaby czy też urządzenia do gry w kółko-krzyżyk. W ramach organizacji stref relaksu i zagospodarowania terenu została nasadzona zieleń, ustawione ławki, stojaki na rowery. Zostały uporządkowane także nawierzchnie tych stref, a w Rzeczycy został wykonany chodnik stanowiący dojście do OSA. Ogólny koszt inwestycji w OSA po realizacji wyniósł 410 583,53 zł. Ministerstwo Sportu i Turystyki udzieliło gminie dofinansowania w wysokości 174 700 zł.

Zestawienie kosztów poszczególnych OSA:

Puchacze: 110 594 zł
Tłuściec: 49 998,50 zł
Zaścianki: 49 996,78 zł
Rzeczyca: 99 998,75 zł
Przychody: 99 995,50 zł

OSA w Przychodach
OSA w Rzeczycy
Osa w Tłuśćcu

Lokalizacja inwestycji nie jest przypadkowa – OSA powstały w miejscach wymagający działań rewitalizacyjnych. Kierowano się także wnioskami mieszkańców kwestii zagospodarowania przestrzeni publicznej. W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykonawcą OSA na terenie gminy była firma Activeline Marcin Taczalski z Kocka.

OSA w Zaścianku

 


materiał: gmina Międzyrzec Podlaski / inwestycje
tekst / zdjęcia: UG w Międzyrzecu Podlaskim

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama