Kryminałki: Kupując wirtualną walutę stracił prawdziwe pieniądze

Woskrzenice Duże: Mieszkaniec oszukany podczas internetowej transakcji zakupu motorynki Stella. // Rzeczyca: Mieszkaniec gminy oszukany poprzez osobę podającą się za “dobrą znajomą”. Stracił pieniądze. // Wysokie: 34 latek z gm. Międzyrzec zatrzymany za kółkiem. “Wydmuchał” 3,8 promila. // Zakalinki: 39 latek z Białej Podlaskiej prowadził auto w stanie nietrzeźwości. “Wydmuchał” 2 promile alkoholu. // Biała Podlaska: Mieszkanka miasta oszukana podczas internetowej transakcji zakupu roweru miejskiego. // Biała Podlaska: Mieszkaniec Warszawy zgłosił oszustwo do którego doprowadziła go osoba podczas transakcji zakupu-sprzedaży wirtualnej waluty. // Małaszewicze Małe: Mieszkanka oszukana poprzez portal sprzedający bilety na Opener Festiwal. Zapłaciła ale bilety do dziś dnia nie dotarły.

12.04.2019r. WOSKRZENICE DUŻE,
Nieznany sprawca doprowadził mieszkańca gm. Biała Podl. do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w ten sposób, że oferując w serwisie internetowym sprzedaż motorynki Stella, przyjął zapłatę, po czym zerwał kontakt i zaniechał wywiązania się z umowy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

13.04.2019r RZECZYCA,
Policjanci powiadomieni zostali również o oszustwie na szkodę mieszkańca gm. Miedzyrzec Podlaski. Nieznany sprawca podając się za dobrą znajomą pokrzywdzonego poprosił o pożyczkę pieniędzy, poprzez wygenerowanie kodu BLIK i podanie go w wiadomości, w wyniku czego płatność została zrealizowana. Czynności prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

13.04.2019r. WYSOKIE, ul. Brzeska
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KP Międzyrzec Podlaski zatrzymali kierującego samochodem osobowym m-ki Audi, 34-letniego mieszkańca gm. Międzyrzec Podlaski, który znajdował się w stanie nietrzeźwości: 3,8 promila alkoholu w organizmie.

13.04.2019r. ZAKALINKI,
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego sam. os. m-ki Daewoo Tico, 39-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej będącego w stanie nietrzeźwości: 2 promile alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KP Janów Podlaski

04.04.2019r. BIAŁA PODLASKA,
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki gm. Biała Podlaska. Nieznany sprawca, podający się za mieszkańca Braniewa za pośrednictwem portalu aukcyjnego oferował do sprzedaży rower miejski damski City Bike Vip. Pomimo wpłaty gotówki na konto sprzedającego zamówiony towar do nie został dostarczony do zgłaszającej, sprzedający nie zwrócił również zapłaconych środków.

12.04.2019 BIAŁA PODLASKA,
Policjanci powiadomieni zostali również o oszustwie na szkodę 42-letniego mieszkańca Warszawy. Na portalu internetowym n/n sprawca oferował do sprzedaży wirtualną walutę gry komputerowej. Pomimo dokonania przelewu kupujący do dnia dzisiejszego nie otrzymał zakupionego towaru, sprzedający nie zwrócił pieniędzy, wszelkie próby podjęte odnośnie kontaktu ze sprzedającym okazały się bezskuteczne.

12.04.2019r. MAŁASZEWICZE MAŁE
Policjanci powiadomieni zostali również o oszustwie na szkodę mieszkanki gm. Terespol. N/n sprawca, za pośrednictwem konta na portalu internetowym oferował bilety na Opener Festiwal 2019. Pomimo dokonania wpłaty pieniędzy na wskazany rachunek bankowy pokrzywdzona nie otrzymała zakupionych biletów.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *