Biała Podlaska: Akcja sprzątania miasta – prawie 4 tony śmieci! – sprzątamy dalej (zaproszenie)

Podsumowujemy dzień 6 kwietnia. Tego dnia w ramach akcji sprzątania miasta zainicjowanej przez prezydenta Michała Litwiniuka, mieszkańcy Białej Podlaskiej zebrali 3800 kg śmieci. Koordynatorami i współinicjatorami byli: Koło Wędkarskie SAS, Biała 24 i tygodnik „Podlasiak”, AWF Biała Podlaska, spółki miejskie, Wydział Gospodarki Komunalnej UM oraz Klub Biegacza Biała Biega. To wydarzenie miało na celu nie tylko wspólne sprzątanie otaczającej nas miejskiej przestrzeni, ale też, co się udało, integrację – środowisk i pokoleń.

Pan prezydent jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy przyłączyli się do sprzątających i ruszyli przez 7 tras, które tym razem koncentrowały się w okolicach Krzny i terenów w centrum miasta. Mieszkańcy ochoczo podjęli pomysł, co utwierdza w przekonaniu, że zasadne jest zorganizowanie kolejnych takich akcji.

W ciąg działań na rzecz czystości i ekologii w mieście koordynowanych przez pana prezydenta wpisuje się akcja MPSZOK – mobilne PSZOKi umożliwiają oddanie odpadów: m.in. przeterminowanych leków, farb, klejów, opakowań po środkach ochrony roślin, baterii i akumulatorów żarówek, świetlówek, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.


materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst zdjęcia: Gabriela Kuc-Stefaniuk Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *