Reklama

Wyplatanie wielkanocnych palm i tworzenie stroików (zaproszenie)

Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców do udziału w warsztatach wyplatania tradycyjnych („zielonych”/ ekologicznych) palm wielkanocnych oraz tworzenia stroików:

KIEDY? – 06.04.19r. (sobota)
w godz. 15.00 – około 17.30

GDZIE? – W Szkole Relacji i Edukacji Regionalnej w Koszołach

PLAN:
1. Wprowadzenie – kilka słów
o tradycji wyplatania palm.
2. Instruktaż
3. Wyplatanie palm wielkanocnych i tworzenie stroików
4. Sesja zdjęciowa zielonych „arcydzieł”.

CO SIĘ PRZYDA?
– Dobry humor i „materiały” na palmy i stroiki tj: gałązki bazi, bukszpanu, barwinka, jagodnika i inne „zielone”, kłosy zbóż, suszone kwiaty, mchy, wstążki, sznurki, druciki, nici, opcjonalnie kawałki krepiny, małe słoiczki (na stroiki).

ZAPISY – ZGŁOSZENIA* – do 05.04.19r.:
– telefonicznie pod nr tel. 505 431 289 – . SMS z informacją o wieku uczestników (np. 2 osoby 5 i 36 lat).

DLACZEGO WARTO?
Dzieci będą miały okazję samodzielnie wykonać palmę wielkanocną zamiast ją kupować, a przy tym zaczerpnąć trochę wiedzy o tradycji, lepiej ją zrozumieć. Będzie też możliwość zrobienia stroików wielkanocnych. Jeśli rodzicom uda się przyłączyć do tego wydarzenia, będzie to okazja do wspólnych przygotowań przedświątecznych i przeżycia razem twórczych chwil.  Chętne osoby będą mogły wspomóc akcję dla Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych z Białej Podlaskiej, poprzez przekazanie na kiermasz zrobionego przez siebie dodatkowo podczas warsztatów rękodzieła.

ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Tłoka”
Anna Szczepaniuk – „Tropem Natury”
Koło Gospodyń Wiejskich w Koszołach


materiał: Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Tłoka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z dni 13 – 16 stycznia

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica 80 za tonę, jaja kurze od 40 groszy do 1 zł za sztukę, jabłka od 1,5 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1,8 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Porady Radio Biper: Zajady – jakie są przyczyny powstawania? Skuteczne sposoby walki z zajadami

Zajady (z łac. cheilitis, cheilosis) określane są zamienne terminem zapalenia kątów ust. To stany zapalne, które nie tylko powodują szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból, pieczenie, zaczerwienienie i pękanie skóry, utrzymujące się przez długi czas, lecz także dyskomfort psychiczny dla pacjenta, który obserwuje u siebie nieestetyczne owrzodzenia w okolicy ust. Wiele osób, które boryka się z tym problemem zdrowotnym, zastanawia się, co powoduje zajady. Przyczyny mogą być różne – znając źródło tej uciążliwej przypadłości, łatwiej z nią walczyć. Kto jest najbardziej narażony na wystąpienie zajadów i jakie działania zapobiegawcze warto podjąć, aby uniknąć pojawienia się pękania kątów ust i nadżerek w przyszłości?

Czytaj więcej »

Brak prądu w dniach 20 – 24 stycznia

W nadchodzącym tygodniu wyłączenia energii planowane są w Radzyniu Podlaskim: ul. Gwardii, Kościuszki. Wyłączenia energii także w Terespolu ul.: Kościuszki i Piłsudskiego. Braki prądu spodziewane są również w Tucznej, Janowie Podlaskim, Ulanie, Czemiernikach, Wisznicach, Wohyniu, Sarnakach. Z brakiem dostaw energii borykać się też będą mieszkańcy: Zaliszcza, Czosnówki, Przychód, Pruchenek, Wólki Plebańskiej, Woli Dubowskiej, Rzeczycy, Dobrynia Dużego, Wólki Zabłockiej, Kobylan i kilku innych miejscowości.

Czytaj więcej »

Reklama