Reklama

Biała Podlaska: Siatkarze Szkoły Podstawowej nr 6 mistrzami województwa (galeria)

27 marca 2019 w hali SP 6 rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Doskonale spisali się w nim uczniowie klas sportowych bialskiej Szkoły Podstawowej nr 6, podopieczni trenerów Joanny, Macieja Sobierajów i Pawła Wasiaka. Okazali się najlepsi w województwie zdobywając złoty medal i tytuł mistrza województwa. Obronili tym samym ubiegłoroczny mistrzowski tytuł.

Po świetnej grze w grupie eliminacyjnej pokonali po 2:0 SP 18 Lublin i SP 4 Krasnystaw i zajęli pierwsze miejsce w grupie. W drugiej grupie zwyciężył zespół GM 1 Kraśnik i to był ich przeciwnik w walce o złoto. W meczu finałowym to bialczanie dyktowali warunki gry. Pewnie i zdecydowanie pokonali 2:0 przeciwników. III miejsce zajął zespół SP 18 Lublin, pokonując 2:1 SP 7 Świdnik.

Złoto wywalczyli uczniowie klasy sportowej i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6:
Michał Mirosławski,
Przemysław Peryt,
Kamil Juszczyński,
Adrian Kulawiec,
Damian Langowski,
Patryk Pykacz,
Igor Bobruk ,
Dawid Drąg,
Jakub Gawęda,
Michał Jasiński,
Dominik Słowik,
Nataniel Jóźwiak.

Siatkarze będą reprezentowali województwo lubelskie w zawodach ogólnopolskich (OIMS) i powalczą o miano najlepszych w kraju.


materiał: UKS Serbinów Biała Podlaska
tekst zdjęcia: Joanna Maciej Sobieraj
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Międzynarodowe unikanie opodatkowania – wyzwania dla Polski i UE

Dalsze ograniczanie luki VAT, uporanie się ze zjawiskiem unikania opodatkowania przez międzynarodowe koncerny, sankcjonowanie szkodliwej konkurencji podatkowej – to wyzwania legislacyjne, z jakimi powinna w najbliższych latach uporać się UE. W najnowszym artykule z cyklu „Europa okiem eksperta” analizuje je wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie *Dominik J. Gajewski.

Czytaj więcej »

Już w lutym! Arua Cup i Arua Party! (zaproszenie)

Pierwszego lutego br., w godzinach 10-16, w Międzyrzecu Podlaskim na zbiorniku wodnym przy stoku narciarskim (ul. Zahajkowska) odbędą się pierwsze w historii Polski zawody łączące sportowe pływanie w zimnej wodzie z hartowaniem organizmu. Projekt noszący intrygującą nazwę ARUA CUP ma międzynarodowy zasięg. Udział zadeklarowali Białorusini, Ukraińcy, Irlandczycy, Czesi, Rosjanie oraz Polacy ze wszystkich zakątków kraju. Łącznie zarejestrowało się już ok 150 pływaków.

Czytaj więcej »

Cicbór Duży: Wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska

Susza nadal grozi rolnikom. Informacyjny charakter miała pierwsza w tym roku, wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska, zwołana na 21 stycznia w Ciciborze Dużym. Wzięli w niej udział także sołtysi. Obrady rozpoczęły się od wystąpienia Henryka Gmitruczuka, dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Przedstawił on założenia rządowego planu przeciwdziałania suszy. Obejmuje on różnorodne działania, mające m.in. związek z modernizacją kanałów i cieków wodnych, a także powiększeniem pojemności zbiorników retencyjnych.

Czytaj więcej »

Reklama