Reklama

Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów klas IV-VIII (zaproszenie)

Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego serdecznie zapraszają uczniów klas IV-VIII do udziału w Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbędzie się 09 kwietnia (wtorek) o godz. 11:00 w Osiedlowym Klubie Kultury „Eureka” w Białej Podlaskiej (ul. Orzechowa 34). Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

 

REGULAMIN FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ ENGLISH SONG CONTEST 2019

 

1. Organizatorzy:

Organizatorami imprezy są nauczyciele języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej we współpracy z Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska.

2. Cele konkursu:

· popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci;

· poszerzanie ich wiedzy i doświadczeń poprzez kontakt z nauką języka angielskiego oraz kulturą i obyczajowością krajów anglojęzycznych;

· dostarczenie uczniom pozytywnego i konstruktywnego doświadczenia, które sprzyjać będzie ich dalszej nauce języka;

· przygotowanie uczniów do wykorzystania języka angielskiego w sytuacjach życiowych i zachęcanie do samodzielnego poszerzania swoich wiadomości;

· rozwijanie wszystkich sprawności językowych począwszy od słuchania i czytania poprzez mówienie i śpiewanie do pisania dzięki takiemu źródłu językowemu, jakim jest piosenka.

3. Warunki uczestnictwa:

· Konkurs przeprowadzany jest w dwóch formach wokalnych:

1. Soliści

2. Duety i zespoły muzyczno – wokalne

Oraz w dwóch kategoriach:

1. Klasy IV- VI

2. Klasy VII- VIII

· W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych klas IV- VIII pod opieką nauczycieli lub innych osób pełnoletnich (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa).

· I etap konkursu – eliminacje szkolne – przeprowadzane są w poszczególnych szkołach i mają na celu wyłonienie reprezentantów szkół. Jedną szkołę reprezentują maksymalnie dwie formy wokalne (dwóch solistów lub solista i zespół ) w każdej kategorii ( 2 formy wokalne z klas IV-VII i/ lub VII- VIII).

· Wykonawcy przygotowują i prezentują dowolny utwór w języku angielskim. Czas trwania prezentacji nie powinien przekroczyć 4 minut. Piosenka nie może zawierać treści obraźliwych bądź wulgaryzmów.

· Uczestnicy mogą wykorzystywać akompaniament własnego zespołu, instrument, własny podkład muzyczny (bez słów) na płycie CD lub innym nośniku, a także wykonać utwór a’cappella.

4. Kryteria oceny:

Oceny prezentowanych utworów i wykonawców dokona jury powołane przez organizatora. Jury będzie składało się z uznanych autorytetów z dziedziny wokalistyki oraz języka angielskiego. Skład jury zostanie przedstawiony przed konkursem.

Ocenie podlegają następujące elementy:

·  dobór repertuaru

· poprawność językowa wykonanego utworu

· warsztat wokalny

· osobowość

· dykcja

· muzykalność

· ogólny wyraz artystyczny

Po zakończeniu prezentacji jury udaje się na naradę w celu podsumowania punktów oraz przyznania miejsc i wyróżnień. Ogłoszenie wyników następuje po zakończeniu obrad jury. Wszystkie sporne kwestie rozstrzygają organizatorzy wraz z komisją.

5. Nagrody

· Nagrodą główną jest udział trzech osób w X Międzynarodowym Festiwalu Piosenki PODLASKA NUTA 2019, który odbędzie się w czerwcu 2019 r. w Bielsku Podlaskim. Ten prestiżowy festiwal przebiega w dwóch kategoriach: piosenka współczesna (w dowolnym języku) i piosenka ludowa. Jury decyduje, którym uczestnikom będą przyznane nominacje.

· Wszyscy wykonawcy otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, natomiast wyróżnionym przez jury przyznane będą nagrody, ufundowane przez sponsorów – wydawnictwo Macmillan Polska oraz Edgard.

6. Założenia organizacyjne:

· Zgłoszenia należy dokonać do piątku 05.04.2019r. wypełniając kartę zgłoszenia dołączoną do regulaminu i wysyłając na adres e-mail: [email protected]

· Podkład muzyczny należy dostarczyć w dniu konkursu najpóźniej pół godziny przed rozpoczęciem festiwalu w miejscu jego odbywania się.

· Wszystkie płyty CD lub inne nośniki powinny zawierać wyłącznie nagranie linii melodycznej (bez tekstu). Należy je opisać z uwzględnieniem tytułu utworu, wykonawcy i nazwy szkoły (w przypadku większej liczby utworów na nośniku prosimy o podanie numeru utworu)

· II etap konkursu odbędzie się we wtorek 09.04.2019 r. o godz. 11.00 w Osiedlowym Klubie Kultury Eureka w Białej Podlaskiej ul. Orzechowa 34.

· Próby będą się odbywały od godz. 10.15.

· Organizatorzy nie zapewniają instrumentów muzycznych, gwarantują natomiast nagłośnienie oraz możliwość odtwarzania muzyki z nośników.

· Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany daty i godziny konkursu w zależności od ilości zgłoszeń.

7. Adres do korespondencji

Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej

ul. Leszczynowa 16

21-500 Biała Podlaska

z dopiskiem: Konkurs Piosenki Angielskiej

Zgłoszenia na adres e-mail: [email protected]

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel języka angielskiego SP 6 Katarzyna Kowalczyk pod numerem telefonu: 888 528 338 lub adresem e-mail: [email protected]

Zapraszamy do udziału i życzymy sukcesów!

 


materiał: Biała Podlaska miasto
regulamin / plakat: Katarzyna Kowalczyk
film: MICEK TV – szkolna telewizja ze SP 6 w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama