Reklama

Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów klas IV-VIII (zaproszenie)

Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego serdecznie zapraszają uczniów klas IV-VIII do udziału w Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbędzie się 09 kwietnia (wtorek) o godz. 11:00 w Osiedlowym Klubie Kultury „Eureka” w Białej Podlaskiej (ul. Orzechowa 34). Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

 

REGULAMIN FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ ENGLISH SONG CONTEST 2019

 

1. Organizatorzy:

Organizatorami imprezy są nauczyciele języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej we współpracy z Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska.

2. Cele konkursu:

· popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci;

· poszerzanie ich wiedzy i doświadczeń poprzez kontakt z nauką języka angielskiego oraz kulturą i obyczajowością krajów anglojęzycznych;

· dostarczenie uczniom pozytywnego i konstruktywnego doświadczenia, które sprzyjać będzie ich dalszej nauce języka;

· przygotowanie uczniów do wykorzystania języka angielskiego w sytuacjach życiowych i zachęcanie do samodzielnego poszerzania swoich wiadomości;

· rozwijanie wszystkich sprawności językowych począwszy od słuchania i czytania poprzez mówienie i śpiewanie do pisania dzięki takiemu źródłu językowemu, jakim jest piosenka.

3. Warunki uczestnictwa:

· Konkurs przeprowadzany jest w dwóch formach wokalnych:

1. Soliści

2. Duety i zespoły muzyczno – wokalne

Oraz w dwóch kategoriach:

1. Klasy IV- VI

2. Klasy VII- VIII

· W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych klas IV- VIII pod opieką nauczycieli lub innych osób pełnoletnich (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa).

· I etap konkursu – eliminacje szkolne – przeprowadzane są w poszczególnych szkołach i mają na celu wyłonienie reprezentantów szkół. Jedną szkołę reprezentują maksymalnie dwie formy wokalne (dwóch solistów lub solista i zespół ) w każdej kategorii ( 2 formy wokalne z klas IV-VII i/ lub VII- VIII).

· Wykonawcy przygotowują i prezentują dowolny utwór w języku angielskim. Czas trwania prezentacji nie powinien przekroczyć 4 minut. Piosenka nie może zawierać treści obraźliwych bądź wulgaryzmów.

· Uczestnicy mogą wykorzystywać akompaniament własnego zespołu, instrument, własny podkład muzyczny (bez słów) na płycie CD lub innym nośniku, a także wykonać utwór a’cappella.

4. Kryteria oceny:

Oceny prezentowanych utworów i wykonawców dokona jury powołane przez organizatora. Jury będzie składało się z uznanych autorytetów z dziedziny wokalistyki oraz języka angielskiego. Skład jury zostanie przedstawiony przed konkursem.

Ocenie podlegają następujące elementy:

·  dobór repertuaru

· poprawność językowa wykonanego utworu

· warsztat wokalny

· osobowość

· dykcja

· muzykalność

· ogólny wyraz artystyczny

Po zakończeniu prezentacji jury udaje się na naradę w celu podsumowania punktów oraz przyznania miejsc i wyróżnień. Ogłoszenie wyników następuje po zakończeniu obrad jury. Wszystkie sporne kwestie rozstrzygają organizatorzy wraz z komisją.

5. Nagrody

· Nagrodą główną jest udział trzech osób w X Międzynarodowym Festiwalu Piosenki PODLASKA NUTA 2019, który odbędzie się w czerwcu 2019 r. w Bielsku Podlaskim. Ten prestiżowy festiwal przebiega w dwóch kategoriach: piosenka współczesna (w dowolnym języku) i piosenka ludowa. Jury decyduje, którym uczestnikom będą przyznane nominacje.

· Wszyscy wykonawcy otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, natomiast wyróżnionym przez jury przyznane będą nagrody, ufundowane przez sponsorów – wydawnictwo Macmillan Polska oraz Edgard.

6. Założenia organizacyjne:

· Zgłoszenia należy dokonać do piątku 05.04.2019r. wypełniając kartę zgłoszenia dołączoną do regulaminu i wysyłając na adres e-mail: [email protected]

· Podkład muzyczny należy dostarczyć w dniu konkursu najpóźniej pół godziny przed rozpoczęciem festiwalu w miejscu jego odbywania się.

· Wszystkie płyty CD lub inne nośniki powinny zawierać wyłącznie nagranie linii melodycznej (bez tekstu). Należy je opisać z uwzględnieniem tytułu utworu, wykonawcy i nazwy szkoły (w przypadku większej liczby utworów na nośniku prosimy o podanie numeru utworu)

· II etap konkursu odbędzie się we wtorek 09.04.2019 r. o godz. 11.00 w Osiedlowym Klubie Kultury Eureka w Białej Podlaskiej ul. Orzechowa 34.

· Próby będą się odbywały od godz. 10.15.

· Organizatorzy nie zapewniają instrumentów muzycznych, gwarantują natomiast nagłośnienie oraz możliwość odtwarzania muzyki z nośników.

· Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany daty i godziny konkursu w zależności od ilości zgłoszeń.

7. Adres do korespondencji

Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej

ul. Leszczynowa 16

21-500 Biała Podlaska

z dopiskiem: Konkurs Piosenki Angielskiej

Zgłoszenia na adres e-mail: [email protected]

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel języka angielskiego SP 6 Katarzyna Kowalczyk pod numerem telefonu: 888 528 338 lub adresem e-mail: [email protected]

Zapraszamy do udziału i życzymy sukcesów!

 


materiał: Biała Podlaska miasto
regulamin / plakat: Katarzyna Kowalczyk
film: MICEK TV – szkolna telewizja ze SP 6 w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Międzynarodowe unikanie opodatkowania – wyzwania dla Polski i UE

Dalsze ograniczanie luki VAT, uporanie się ze zjawiskiem unikania opodatkowania przez międzynarodowe koncerny, sankcjonowanie szkodliwej konkurencji podatkowej – to wyzwania legislacyjne, z jakimi powinna w najbliższych latach uporać się UE. W najnowszym artykule z cyklu „Europa okiem eksperta” analizuje je wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie *Dominik J. Gajewski.

Czytaj więcej »

Już w lutym! Arua Cup i Arua Party! (zaproszenie)

Pierwszego lutego br., w godzinach 10-16, w Międzyrzecu Podlaskim na zbiorniku wodnym przy stoku narciarskim (ul. Zahajkowska) odbędą się pierwsze w historii Polski zawody łączące sportowe pływanie w zimnej wodzie z hartowaniem organizmu. Projekt noszący intrygującą nazwę ARUA CUP ma międzynarodowy zasięg. Udział zadeklarowali Białorusini, Ukraińcy, Irlandczycy, Czesi, Rosjanie oraz Polacy ze wszystkich zakątków kraju. Łącznie zarejestrowało się już ok 150 pływaków.

Czytaj więcej »

Cicbór Duży: Wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska

Susza nadal grozi rolnikom. Informacyjny charakter miała pierwsza w tym roku, wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska, zwołana na 21 stycznia w Ciciborze Dużym. Wzięli w niej udział także sołtysi. Obrady rozpoczęły się od wystąpienia Henryka Gmitruczuka, dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Przedstawił on założenia rządowego planu przeciwdziałania suszy. Obejmuje on różnorodne działania, mające m.in. związek z modernizacją kanałów i cieków wodnych, a także powiększeniem pojemności zbiorników retencyjnych.

Czytaj więcej »

Reklama