Reklama

Łuków: Do 2022 roku przebudują trasę do Siedlec

Spotkania Konsultacyjne związane z planowaną rozbudową DK63 za inwestorem – Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Do samorządów trafiły materiały informacyjne dotyczące inwestycji. Podczas spotkań projektanci omówili proponowane rozwiązania. Wnioski zebrane podczas spotkań informacyjnych są analizowane przez wykonawcę dokumentacji projektowej, a uzasadnione i zaakceptowane przez GDDKiA zostają wprowadzane do opracowania. Spotkania takie odbyły się w Łukowie, gminie Łuków i gminie Wiśniew.

Przypomnijmy, że DK63 od granicy z woj. mazowieckim do Łukowa zostanie gruntownie przebudowana. Nadal będzie to droga jednojezdniowa, z pasami ruchu o szerokości 3,5 m, a na odcinkach zabudowanych na środku jezdni pojawi się dodatkowy pas manewrowy. W terenie zabudowanym zaprojektowano chodniki, których występowanie dostosowane jest do istniejących budynków. Na obszarach poza terenem zabudowanym chodniki i wyznaczone przejścia dla pieszych z azylem komunikują zatoki autobusowe leżące po obu stronach drogi.

Po zachodniej stronie drogi, na całej długości przebudowywanego odcinka, zaprojektowano ścieżkę rowerową. Zakres inwestycji obejmuje również przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych. W projekcie przewidziano budowę miejsca do zawracania pojazdów ciężarowych, autobusów szkolnych oraz pojazdów utrzymania i służb komunalnych oraz stanowisk do kontroli i ważenia pojazdów w postaci zatok oddzielnych dla każdego kierunku ruchu.

Rozbudowa DK63 zaplanowana jest na lata 2020-2022


materiał: GDDKiA Lublin
temat: GDDKiA / Droga Krajowa nr 63 / Łuków miasto / Łuków gmina / Wiśniew gmina
tekst: Krzysztof Nalewajko / Leszek Niedaleki
grafika: GDDKiA Lublin
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama