Reklama

Koszoły: Powitali wiosnę na wesoło i kolorowo (galeria)

24 marca przy Szkole Relacji i Edukacji Regionalnej w Koszołach (gm. Łomazy) odbyło się wydarzenie pn. „Rodzinne Powitanie Wiosny”. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dużych i małych.

Popołudniowy program rozpoczęła prezentacja i pogadanka na temat ptaków przedstawiona przez panią biolog Annę Szczepaniuk. Uczestnicy mogli m.in. nauczyć się z niej rozróżniać ptaki po odgłosach. Potem przyszedł czas na rozdanie małych upominków od Nadleśnictwa Biała Podlaska. W dalszej części odbył się spacer z dużym gaikiem i małymi gaikami, podczas którego dowiedzieć się można było o tej tradycji. Niemałą frajdę zrobiły odwiedziny u ptasich rodzin, które zamieszkały w niedawno zawieszonych w ramach akcji budkach lęgowych. Wydarzenie zakończyło ognisko integracyjne z zabawami przy którym pięknie zaśpiewał i zagrał „Zespół Luteńka”.

Organizatorzy wydarzenia:
Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Tłoka”
„Tropem Natury” Anna Szczepaniuk
Zespół „Luteńka”
Koło Gospodyń Wiejskich w Koszołach

 


materiał: gmina Łomazy
info / zdjęcia: Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Tłoka”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z dni 13 – 16 stycznia

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica 80 za tonę, jaja kurze od 40 groszy do 1 zł za sztukę, jabłka od 1,5 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1,8 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Porady Radio Biper: Zajady – jakie są przyczyny powstawania? Skuteczne sposoby walki z zajadami

Zajady (z łac. cheilitis, cheilosis) określane są zamienne terminem zapalenia kątów ust. To stany zapalne, które nie tylko powodują szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból, pieczenie, zaczerwienienie i pękanie skóry, utrzymujące się przez długi czas, lecz także dyskomfort psychiczny dla pacjenta, który obserwuje u siebie nieestetyczne owrzodzenia w okolicy ust. Wiele osób, które boryka się z tym problemem zdrowotnym, zastanawia się, co powoduje zajady. Przyczyny mogą być różne – znając źródło tej uciążliwej przypadłości, łatwiej z nią walczyć. Kto jest najbardziej narażony na wystąpienie zajadów i jakie działania zapobiegawcze warto podjąć, aby uniknąć pojawienia się pękania kątów ust i nadżerek w przyszłości?

Czytaj więcej »

Brak prądu w dniach 20 – 24 stycznia

W nadchodzącym tygodniu wyłączenia energii planowane są w Radzyniu Podlaskim: ul. Gwardii, Kościuszki. Wyłączenia energii także w Terespolu ul.: Kościuszki i Piłsudskiego. Braki prądu spodziewane są również w Tucznej, Janowie Podlaskim, Ulanie, Czemiernikach, Wisznicach, Wohyniu, Sarnakach. Z brakiem dostaw energii borykać się też będą mieszkańcy: Zaliszcza, Czosnówki, Przychód, Pruchenek, Wólki Plebańskiej, Woli Dubowskiej, Rzeczycy, Dobrynia Dużego, Wólki Zabłockiej, Kobylan i kilku innych miejscowości.

Czytaj więcej »

Reklama