Reklama

Caritas: Kolejne łóżka rehabilitacyjne dla mieszkańców regionu

29 łóżek rehabilitacyjnych z Flamatt w Szwajcarii zasiliło Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Sprzęt dotarł już do Siedlec, Białej Podlaskiej, Parczewa, Radzynia Podlaskiego i Włodawy. Na łóżka od dawna jest bardzo duże zapotrzebowanie. – Ludzie zapisują się na listę rezerwową, a my oddzwaniamy, kiedy dostajemy kolejne łóżka – mówi Danuta Olichwirowicz, koordynator CDS WSR.

Łóżka są sprawne, wielofunkcyjne i elektronicznie sterowane – łatwo jest podnieść zarówno głowę i nogi pacjenta, jak również całe łóżko do góry lub do dołu. – To pomoc zarówno dla chorego jak i osób opiekujących się nim – dodaje D. Olichwirowicz.

Sprzęt został pozyskany dzięki, trwającej od kilku lat, współpracy z Fundacją „Hilfe und Beistand” prowadzoną przez Zakon Kawalerów Maltańskich w Szwajcarii. Łóżka przyjechały do Siedlec samochodem ciężarowym 22 lutego 2019r., a w rozładunku wzięło udział 3 pracowników CDS i 2 wolontariuszy.
Więcej informacji: Caritas Diecezji Siedleckiej Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w: Siedlcach (tel. 513-077-966), Białej Podlaskiej (tel. 513-503-661), Parczewie (tel. 511-024-654), Radzyniu Podlaskim (tel. 533-933-770), Włodawie (tel. 504-300-867).


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama