Reklama

Targi Przedsiębiorczości w ZSO nr 2 w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

28 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej przy ulicy Leszczynowej 16 odbędą się dla rodziców uczniów kl. VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum Targi Przedsiębiorczości. Głównym celem inicjatywy jest pomoc uczniom w wyborze ich przyszłej drogi zawodowej.

Nie trzeba argumentować jak ważny jest dla młodego człowieka odpowiedni wybór swojej ścieżki zawodowej i jak cenne są wszystkie wskazówki przy wyborze odpowiedniego profilu kształcenia. –  Celem naszej akcji jest zapoznanie rodziców z oczekiwaniami lokalnych przedsiębiorców w stosunku do pracowników i zapotrzebowaniem na konkretne zawody na lokalnym i regionalnym rynku pracy – mówi Marcin Szwed, koordynator przedsięwzięcia, szkolny doradca zawodowy w ZSO 2. – Będziemy mówić o ofercie kierunków kształcenia, zapotrzebowaniu na konkretne kompetencje na rynku pracy, informować o oczekiwaniach jakie mają w stosunku do przyszłych pracowników poszczególne firmy i przedsiębiorstwa. Zaprezentujemy zestaw najbardziej pożądanych przez pracodawców kwalifikacji idealnego kandydata do zatrudnienia. Ponadto uczestniczące w targach przedsiębiorstwa będą miały możliwość zaprezentowania swojej oferty.Targi Przedsiębiorczości to szansa dla wszystkich, którzy będą wkraczać na rynek pracy,  aby mieć pełną informację na temat tego, gdzie mogą rozpocząć swoją karierę zawodową – dodaje Marcin Szwed.

Udział w przedsięwzięciu zapowiedziały firmy Edwood, Vikking, Stolmir, Swisspor. Reprezentanci przedsiębiorstw opowiedzą o ofercie i specyfice funkcjonowania swoich firm i będą do dyspozycji uczestników w zakresie odpowiedzi na wszelkie pytania.

 


materiał: Biała Podlaska miasto
tekst / grafika:Marcin Szwed, szkolny doradca zawodowy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama