Sławatycze: Dzień Kobiet (galeria)

Dnia 10 marca Panie z terenu Gminy Sławatycze świętowały przypadający  Dzień Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Sławatycze Arkadiusza Misztala do  Sali Widowiskowej GOK w Sławatyczach przybyło kilkadziesiąt mieszkanek naszej gminy, które miały okazję spędzić uroczysty wieczór przy kawie i obejrzeniu spektaklu ,,Świat jest piękny życie pełne niespodzianek” w wykonaniu Teatru Niezależnego Wieku.

Uroczystość rozpoczęły gorące życzenia  dla wszystkich Pań z terenu  gminy Sławatycze złożone przez Pana Wójta Arkadiusza Misztala, który przekazał również życzenia od Pana Mariusza Filipiuka Starosty Bialskiego jak też od mężczyzn z terenu Gminy Sławatycze.

Wielce przyjemnym gestem dla Pań było otrzymanie z rąk włodarza naszej gminy pięknego tulipana. Niespodzianką imprezy był tort przekazany przez przedstawicielkę Tygodnika Słowo Podlasia dla Pań działających w teatrze. W dobry humor Panie wprowadził żartobliwy charakter występu Teatru Niezależnego Wieku, zachęcający do przyjęcia dystansu do otaczającej rzeczywistości i stanów ducha wynikających ze zmian fizjologicznych jakim jest menopauza. Panie bawiły się wspaniale a porywająca gra miejscowych aktorów spowodowała, że owacjami na stojąco publiczność podziękowała występującym za żywiołowy  pełen humoru przekaz słowno muzyczny.

W imprezie swoją obecnością zaszczyciły Panie ze Sławatycz, Jabłecznej, Lisznej, Krzywowólki, Zańkowa, Nowosiółek i Mościc Dolnych. Wśród nich obecne były Panie reprezentujące Radę Gminy na czele z Panią Moniką Tyszczuk Przewodniczącą Rady, przedstawicielki Sołectw, zakładów pracy (UG, Zespół Szkół, Poczta, Bank Spółdzielczy), Panie z KGW, z firm prywatnych, organizacji i stowarzyszeń. Organizatorzy uroczystości kierują podziękowania wszystkim zaangażowanym w zorganizowaniu tego święta.


materiał: GOK Sławatycze
tekst zdjęcia: Bolesław Szulej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *