Logo - tylko napis 40px - blue

Reklama

Ruszyły zajęcia w 10 świetlicach środowiskowych w gminie Międzyrzec Podlaski

Zajęcia z logopedą, zajęcia szachowe, programowanie, warsztaty kulinarne, językowe oraz poradnictwo rodzinne – z tych i innych form spędzania czasu oraz form pomocy skorzystają dzieci, młodzież i dorośli – całe rodziny z terenu gminy Międzyrzec Podlaski. Wszystko dzięki realizacji projektu pn. „Wsparcie rodzin w Gminie Międzyrzec Podlaski”. W ramach projektu gmina otrzymała blisko 4 mln złotych na poprawę dostępności i jakości usług społecznych poprzez funkcjonowanie 10 świetlic środowiskowych.

Z projektu skorzysta 355 osób z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski. Przy szkołach podstawowych w Kożuszkach, Krzewicy, Rzeczycy, Rudnikach, Halasach, Misiach, Rogoźnicy i Tłuśćcu oraz w świetlicach w Pościszach i Przychodach powstały świetlice środowiskowe. W ramach ich funkcjonowania będą odbywały się zajęcia:

–        logopedyczne,

–        szachowe,

–        taneczno-ruchowe,

–        sportowo-ruchowe,

–        warsztaty kulinarne,

–        zajęcia niespecjalistyczne rozwijające kompetencje społeczne,

–        kreatywne i kompetencji kulturalnych,

–        matematyczno-przyrodnicze,

–        języka obcego,

–        socjoterapeutyczne,

–        kreatywne i plastyczne,

–        modelarskie,

–        gry na instrumentach,

–        integracyjne.

Co więcej, we wszystkich lokalizacjach skorzystać można z poradnictwa rodzinnego dla dorosłych. W okresie ferii zimowych oraz wakacji uczestnicy zajęć będą mogli wziąć udział
w półkoloniach. Świetlice otwarte są w godzinach popołudniowych, zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez koordynatorów projektu. Projekt zakłada powstanie świetlic 2-godzinnych, 3-godzinnych i 4-godzinnych. W każdej świetlicy pracuje wychowawca współpracujący z instruktorami przeprowadzającymi zajęcia i warsztaty. Ich pracą kieruje zaś kierownik świetlic. Realizacja tak różnorodnej oferty zajęć możliwa będzie dzięki zakupowi pomocy takich jak: komputery, podłogi interaktywne, elementy siłowni zewnętrznych i lustra do tańca.

Umowa na realizację projektu (w ramach RPO WL 2014-2020, oś priorytetowa 11 Włączenie społeczne, działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne) została podpisana 17 maja 2018 r. Całkowita wartość projektu to 4 177 063,48 zł, z czego kwota dofinansowania to 3 645 063,48 zł. Wkład własny gminy pokryty zostanie poprzez udostępnienie sal do zajęć. Projekt realizowany jest w terminie od 01.08.2018 r. do 31.12.2022 r.

Godziny otwarcia świetlic znajdziecie Państwo na stronie www.miedzyrzecgmina.pl. Projekt ma również swój fanpage na Facebooku: Wsparcie rodzin w Gminie Międzyrzec Podlaski, gdzie publikowane są wszystkie aktualności. Obecnie trwa nabór chętnych do uczestnictwa w projekcie. Opracowywany jest szczegółowy harmonogram zajęć w związku z zakończeniem rekrutacji na stanowiska instruktorów.


materiał: gmina Międzyrzec Podlaski
tekst / grafika: UG w Międzyrzecu Podlaskim

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama