Biała Podlaska: AluTeam inwestuje w rozbudowę zakładu (galeria)

14 marca Horst i Thomas Schneider, właściciele firmy AluTeam na spotkaniu w siedzibie firmy w Białej Podlaskiej przedstawili obszerny program inwestycyjny, jaki ma być zrealizowany w najbliższym czasie na terenie zakładu. Inwestycje mają kosztować 90 mln złotych. Za tą kwotę powstanie m.in. nowa hala produkcyjna, która podwoi powierzchnię produkcyjną zakładu, a także zmodernizowana stara hala.

W zorganizowanym spotkaniu udział wzięli Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie Dariusz Śliwowski, dyrektor Adam Kuśnierz z Agencji Rozwoju Przemysłu z Tarnobrzega oraz dyrektor Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Maria Montowska z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej z Warszawy.

Przedsiębiorstwo zainwestuje w 1 fazie projektu 60 mln złotych. Do istniejących 8.000 m2 powierzchni produkcyjnej dojdzie ok. 8.500 m2 w nowej hali produkcyjnej. Poza tym stare budynki produkcyjne zostaną doprowadzone do najnowszego stanu techniczno-budowlanego oraz poddane renowacji energetycznej.

Zgodnie z zasadą czwartej rewolucji przemysłowej (przemysł 4.0) Alu-Team zmienia swoją produkcję. 5 zakładów w Polsce i Niemczech otrzyma nowe oprogramowanie sterujące. Ten nowy program komputerowy połączy w sieć wszystkie maszyny i procesy. Przedsiębiorstwo może w ten sposób efektywnie produkować zindywidualizowane produkty nawet w małej ilości. W każdym czasie, po naciśnięciu przycisku, widać będzie w jakiej fazie produkcyjnej znajduje się dany zestaw montażowy. Dyspozycja materiałów i obciążenie maszyn, jak i czasy przebiegu oraz zachowanie terminów również ulegną poprawie. We wprowadzenie najnowocześniejszych maszyn i technologii produkcyjnych w zakładzie AluTeam za-inwestuje w 2. fazie projektu kolejne 30 mln PLN.

***
Zakład w Białej Podlaskiej istnieje od 1995 roku i zatrudnia 267 pracowników. Każdego roku fabrykę opuszcza ok. 8.000 zestawów montażowych nadwozi do samochodów ciężarowych i przyczep. Prawie 95 % produkcji idzie na eksport do ponad 27 krajów.

 


materiał: Biała Podlaska miasto / inwestycje
informacja: AluTeam Sp. zo.ow Białej Podlaskiej
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *