Reklama

Łosice: Bialska Liga Szachowa tym razem w Sarnakach

Kolejny, szósty już turniej Bialskiej Ligi Szachowej edycji 2018/2019, szachiści z powiatów bialskich, radzyńskiego i łosickiego, rozegrali w Sarnakach. Honorowymi Patronami są: Starosta Bialski, który i Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej. Turnieje Bialskiej Ligi Szachowej są współfinansowane przez Starostę Bialskiego i Fundację Santander Bank Polska, która przekazała środki finansowe dla Bialskiego Regionalnego Związku Szachowego w ramach programu “Bank Młodych Mistrzów Sportu”.

Turniej w Sarnakach otworzył Wójt Gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz. Pan Wójt serdecznie przywitał wszystkich uczestników i życzył wszystkim osiągnięcia jak najlepszych wyników. W turnieju wzięło udział 72 szachistów ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Czemiernikach.

Wśród najmłodszych uczestniczek, uczennice oddziałów 0 – 2 szkół podstawowych, po raz kolejny pierwsze miejsce zajęła Michalina Wasiluk z SP w Misiach. Drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka – Maja Muszyńska. Na trzecim stopniu podium stanęła Inga Jarosiewicz z SP nr 5 w Białej Podlaskiej. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Maciej Waszczuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim, który wygrał wszystkie siedem partii. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jakub Prokopiuk z SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim i Mihail Smerachanski – uczeń szkoły w Sielczyku.

W grupie uczennic klas 3 – 6 po raz kolejny wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy. Tuż za nią z takim samym dorobkiem 5 pkt. uplasowała się Anna Oleksiuk z SP w Rogoźnicy, a o kolejności zdecydowała dodatkowa punktacji Buchholza. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Siemionek z Siemionek z SP w Radzyniu Podlaskim.

Podium w grupie uczniów klas 3 – 6 zwyciężył Bartosz Walaszek z SP w Czemiernikach, przed Piotrem Gołebiowskim z SP nr 1 w Terespolu i Aleksandrem Nakaziukiem z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Klasyfikację uczennic starszych klas szkoły podstawowej wygrała Joanna Szymańska z SP w Sarnakach. Drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Karolina Sacharczuk i trzecie Marta Michalak z SP nr 1 w Terespolu. Wśród chłopców, pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaski i wyprzedził Kacpra Litwińca z SP nr 1 w Radzyniu Podlaski oraz Roberta Tymoszuka z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W turnieju wzięło też udział pięcioro przedszkolaków. Najmłodszym uczestnikiem był pięcioletni Antek Stefaniuk z Samorządowego Przedszkola w Sarnakach. Pani Barbara Michoń – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sarnakach udekorowała medalistów turnieju. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Na kolejny turniej Bialskiej Ligi Szachowej zapraszamy 6 kwietnia 2019 roku do Rokitna.


materiał: Bialska Liga Szachowa
tekst zdjęcia : Tadeusz Węgrzyniak
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Kto zgubił…. motocykl?

Policjanci poszukują właściciela motocykla marki Honda kolor srebrno-granatowy, który znaleziony został w dniu 21.10.2019 roku w rejonie ul. Grabarskiej i ul. Granicznej w Białej Podlaskiej. Bliższe informacje pod numerem telefonu (83) 344 83 27, 798 003 723 lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, Plac Wojska Polskiego 23

Czytaj więcej »

Reklama