Ferie w gminie Piszczac (galeria)

Za nami kolejne ferie w świetlicy „Jaskółka”. W zajęciach codziennie uczestniczyło ok. 30 osób. Wszystkie dzieci dzielnie i z uśmiechem uczestniczyły w zajęciach przygotowanych na czas zimowego odpoczynku. Proponowane atrakcje zaczęły się od turnieju w warcaby o puchar Wójta Gminy Piszczac.

W kategorii do lat 9 wygrał Gabriel Milanowicz natomiast w grupie powyżej 9 lat triumfował Jakub Kondraciuk. Dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych wykonały masę pięknych prac używając przy tym różnych technik. Mali artyści ochoczo składały serca z papieru z okazji walentynek, malowały zjawiskowe krajobrazy. Ponadto wykonali maski na bal karnawałowy. Zajęcia plastyczne poprowadziły Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszczacu.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne. Na pierwszych uczestnicy przygotowywali pizzę, co było wielką niespodzianką. Dzieci mogły same wygniatać cisto, obserwować jak rośnie, trzeć ser a także przygotować pizze ze składnikami według własnego uznania. Na drugich zajęciach z małego kucharzenia przygotowywaliśmy dzieci zrobiły kanapki. Uczestnicy warsztatów myły, ścierały i kroiły warzywa, ale najwięcej radości sprawiło skosztowanie małego dzieła.

Podczas zajęć teatralno- kabaretowych prowadzonych przez Dyrektora GCKiS w Piszczacu Łukasza Wędę w świetlicach w Dąbrowicy Małej, Dobrynce i Zahorowie odbywały się próby z mikrofonem, ćwiczenia dykcji, występ przed publicznością oraz nauka tańca. Każde z przeprowadzonych ćwiczeń miały na celu zintegrowanie dzieci w różnym wieku, ale również urozmaicenie ferii dzieciom z Gminy Piszczac. Na zakończenie w każdej z ww. miejscowości dzieci zaprezentowały w formie przedstawienia nabyte umiejętności.

Podczas odpoczynku od szkolnych ławek i nauki nie mogło zabraknąć wycieczek. Pierwszy wyjazd zorganizowany był na lodowisko do Białej Podlaskiej. Niestety w dniu wyjazdu okazało się, iż lodowisko się topi ze względu na dodatnią temperaturę. Szybko został wcielony w życie plan B, czyli kino. Seans wypadł świetnie. Na drugą eskapadę dzieci pojechały do Siedlec.

Wizytę w grodzie Jacka zaczęły od zabawy w sali zabaw. Następnym punktem odwiedzin miasta było Katolickie Radio Podlasie gdzie pod przewodnictwem Pani Doroty Karpety uczestnicy wyjazdu zapoznali się z pracą rozgłośni. Oprócz pracy studia nagrań i redakcji na żywo, zwiedzający zapoznali się z dawnymi nośnikami dźwięku: płytą analogową, taśmą magnetofonową i sprzętem, który służył reporterom w tamtych czasach. W profesjonalnym studiu nagrywali swoje głosy.

Następnie odsłuchiwali swoje występy Ponadto uczestnicy wyjazdu zobaczyli siedlecką katedrę. W czasie wolnym miały możliwość zobaczenia jednej z galerii handlowych, gdzie najbardziej cieszyły się z jazdy ruchomymi schodami. Absolutnym hitem okazał się dmuchany plac zabaw rozstawiony na hali z ZPO. Przez trzy dni dzięki wsparciu wójta Gminy Piszczac Pana Kamila Kożuchowskiego dzieci skakały, biegały i rywalizowały między sobą. Zabawom i śmiechom nie było końca. 22 lutego na sali kolumnowej Urzędu Gminy w Piszczacu pracownicy GCKiS i Gminnej Biblioteki Publicznej zorganizowali bal karnawałowy, na który przybyły przebrane dzieci wraz z rodzicami.

Imprezę poprowadziły panie animatorki, które po tańcach i zabawach malowały dzieciom buzie. Jeden dzień zajęć na świetlicy poświecony został eksperymentom i doświadczeniom. Do tych działań posłużyły produkty używane w życiu codziennym. Największą frajdę dla dzieci sprawiła ciecz nienewtonowska. Ponad to odbyły się spotkania szachowe, zajęcia z genealogii, czyli poszukiwanie swoich przodków gdzie zainteresowanych nie brakowało. Serdeczne dziękujemy pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszczacu którzy wspomagali nas podczas zajęć. Dziękujemy również wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w zajęciach i rodzicom za ich przyprowadzanie. Mamy nadzieję, że spotkamy się już za rok w jeszcze większym składzie.


materiał: Piszczac gmina
tekst zdjęcia: Zofia Kowalczyk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *