Reklama

Caritas: Konkurs kampanii “Kilometry Dobra” dla szkół

Caritas Diecezji Siedleckiej po raz 4. włącza się w tym roku w kampanię “Kilometry Dobra”. Organizacja zbiera środki na remont i adaptację budynku w Milanowie pod Centrum Aktywności. Z tej okazji wszystkie szkoły podstawowe, podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalne diecezji siedleckiej mogą wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Konkurs potrwa do 20 maja 2019r.

Przypomnijmy, że “Kilometry Dobra” jest to międzynarodowa akcja, podczas której zaangażowane w nią organizacje partnerskie, zbierają pieniądze na różnorakie cele, aby szerzyć Dobro w świecie.

By lepiej się żyło
Siedlecka Caritas za tegoroczny cel kampanii obrała sobie zbiórkę środków na remont i adaptację budynku w Milanowie. Powstanie tam Centrum Aktywności, aby osoby niepełnosprawne i starsze miały godne warunki podczas aktywizacji i rehabilitacji. Znajdą się w nim: Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dom Aktywnego Seniora. Caritas diecezjalna chce poprzez akcję „Kilometry Dobra” przybliżyć również wszystkim sylwetkę Sługi Bożego ks. Biskupa Ignacego Świrskiego (biskup siedlecki zm. w 1968 roku) – został on wybrany przez Caritas Diecezji Siedleckiej patronem i filantropem kampanii.

Konkurs: Jak wziąć udział?
Konkurs polega na zebraniu jak największej sumy pieniędzy w ramach kampanii “Kilometry Dobra”. Pieniądze mogą być zbierane również poza terenem Szkoły. Organizacja zachęca również do przekazania Caritas Diecezji Siedleckiej relacji fotograficznej i/lub audiowizualnej, pokazującej zaangażowanie społeczności szkolnej w tę akcję. Zebrane środki będą przeliczane na jednego ucznia (by wyrównać szanse szkół miejskich i wiejskich). Okres zbierania funduszy trwa od 01 marca
do 20 maja 2019r.

Nagrodą główną w konkursie jest bon finansowy w wysokości 3 tysięcy złotych do zrealizowania przez Szkołę, a nagroda dodatkowa po pierwszym i drugim etapie to bony w wysokości po 1 tysiąc złotych za wygrany etap. Finał kampanii „Kilometry Dobra” i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 02 czerwca 2019r. w Siedlcach. Regulamin i deklaracja udziału szkoły w konkursie jest dostępna na stronie www.siedlce.caritas.plWięcej informacji: ks. Paweł Wojdat, e-mail: [email protected], tel. 796-020-585.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama