Logo - tylko napis 40px - blue

Reklama

Biała Podlaska: “Miłość w Czerni” – Walentynkowy wieczór z poezją !!! (galeria)

9 lutego (sobota) o godz. 18.00 w bialskim Klubie Kultury Eureka odbył się Walentynkowy wieczór literacki pt. “Miłość w Czerni”.
Podczas spotkania swoje wiersze zaprezentowali: Grzegorz Szupiluk, Jakub Piesta, Maciek Szupiluk, Zofia Zalewska … bialscy poeci z Klubu Literackiego „Maksyma”.

Grzegorz Szupiluk to postać nietuzinkowa. W swojej twórczości porusza się w przestrzeniach miłości, samotności i religii. Poeta odważnie, uchyla drzwi intymnego świata, dzieląc się z czytelnikiem emocjami i postawami dnia codziennego. Nie boi się mówić o swoich wartościach chrześcijańskich, takich jak wiara w Boga czy drugiego człowieka. Jest jedną z tych osób, które od ponad dwudziestu lat kształtują życie artystyczne Białej Podlaskiej i okolic. Związany z Klubem Literackim „Maksyma”.

Pierwsze wiersze napisał w 1993 r., jeszcze jako uczeń maturalnej klasy bialskiego LO im. E. Plater. Inspiracją była pierwsza miłość, która dała początek dalszej twórczości. Ukończył lingwistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Zna biegle angielski, hiszpański, włoski i francuski. O sobie mówi, że jest poliglotą. Dzięki tym umiejętnościom jest tłumaczem i wykładowcą języków obcych. Dają mu one również możliwość swobodnego podróżowania, poznawania kolejnych krajów, ludzi i ich kultury.

Poezja Grzegorza Szupiluka niezmiennie od lat zawiera pierwiastek ciepła i romantyzmu. Pomimo, że autor tworzy już ponad 20 lat jego utwory nie są ani nudne, ani wtórne. Potrafi zaskakiwać czytelnika czymś nowym, niepowtarzalnym. Podkreśla, że pisanie wierszy daje mu spokój ducha, a więc posiada terapeutyczną moc. Wydał kilkanaście tomików wierszy.

Zapraszamy również na fungage Klubu Literackiego “Maksyma“: https://www.facebook.com/Maksyma-Bialski-Klub-Literacki-367556853816500/

materiał: Miasto Biała Podlaska
temat: Klub Literacki “Maksyma” Biała Podlaska / Klub Kultury “Eureka” Biała Podlaska
tekst/zdjęcia/opracowanie: Przemysław Treska

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama