Reklama

Terespol: Bialska Liga Szachowa

2 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu młode pokolenie szachistów z powiatów: bialskiego, radzyńskiego i łosickiego spotkało się przy szachownicach, aby wziąć udział w 5 turnieju Bialskiej Ligi Szachowej 2018/2019. Honorowymi Patronami są: Starosty Bialskiego i Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej.

Turnieje Bialskiej Ligi Szachowej są współfinansowane przez Starostę Bialskiego i Fundację Santander Bank Polska, która przekazała środki finansowe w ramach programu „Bank Młodych Mistrzów Sportu”. Turniej w Terespolu Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, który otworzył turniej. Pan Burmistrz serdecznie przywitał wszystkich uczestników, wyraził swoje zadowolenie z dynamicznego rozwoju szachów wśród dzieci i młodzieży w Terespolu i całym powiecie bialskim. Zadeklarował, że turnieje szachowe przyszłych edycji Bialskiej Ligi Szachowej będą mile widziane w Terespolu

Do rywalizacji na szachownicach przystąpiło 76 szachistów ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Czemiernikach. Wśród najmłodszych dziewczynek, uczennice oddziałów 0 – 2 szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęła Michalina Wasiluk z SP w Misiach. Drugie miejsce zajęła Magdalena Kaniuch z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim i trzecie Julia Golec z SP 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Wśród chłopców najlepszym szachistą został Jakub Prokopiuk z SP 2 w Radzyniu Podlaskim, który wyprzedził Macieja Waszczuka i Maksymiliana Wysokińskiego, obywaj z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W grupie uczennic klas 3 – 6 ponownie wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy i wyprzedziła Zuzannę Siemionek z SP w Radzyniu Podlaskim i Karolinę Tymoszuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podium w grupie uczniów klas 3 – 6 tym razem w całości przypadło szachistom z powiatu radzyńskiego. Wygrał Jakub Piskur z Radzynia Podlaskiego, przed Bartoszem Walaszkiem z Czemiernik i Bartoszem Harasimem z Radzynia Podlaskiego.

W klasyfikacjach młodzieży zwyciężyli: uczennice klas 7 – 9 szkół podstawowych – Karolina Sacharczuk z SP w Sarnakach; uczniowie klas 7 – 9 szkół podstawowych – Wiktor Kukawski z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim; uczniowie liceów – Grzegorz Olichwirowicz z I LO w Białej Podlaskiej. Najmłodszymi uczestnikiem turnieju byli: Franek Marzel z Samorządowego Przedszkola nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim, który dopiero w listopadzie 2019 roku skończy 7 lat i jego koleżanka z przedszkola – Hania Korpysz, która niebawem będzie obchodziła 7 urodziny. Najmłodsi uczestnicy turnieju dzielnie „stawiali czoła” starszym kolegom i koleżankom. Hania zdobyła w turnieju 3 pkt., a Franio 2

Medale i dyplomy dla najlepszych szachistów w poszczególnych grupach turniejowych wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu – Pan Zenon Iwanowski i Wiceprezes Bialskiego Regionalnego Związku Szachowego – Pan Sławomir Leszek. W trakcie turnieju wszyscy zawodnicy i opiekunowie zostali poczęstowani wyśmienitym żurkiem. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali „pamiątkę z Terespola”.


materiał: Terespol MOK
zdjęcia tekst: Bialska Liga Szachowa
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama