Reklama

Swory: Gminny konkurs wiedzy matematycznej „Mistrz Liczenia”

Szkoła Podstawowa w Sworach zorganizowała 2 edycję turnieju wiedzy i umiejętności matematycznych „MISTRZ LICZENIA”. Organizatorami konkursu były panie Renata Tarasiuk i Barbara Konkol, przy wsparciu dyrektora szkoły pana Gustawa Jakimiuka. Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Biała Podlaska pan Wiesław Panasiuk. Konkurs miał zasięg gminny i wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół w Sworach, Styrzyńcu, Sitniku, Sławacinku Starym, Ciciborze Dużym, Ortelu Książęcym Drugim, Grabanowie, Woskrzenicach Dużych i Hrudzie.

Główne założenia konkursu to: umożliwienie uczniom klasy II i III wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych. Konkurs miał także na celu promowanie młodych talentów matematycznych oraz wyłonienie zwycięzcy a także umożliwienie uczniom konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników i danie im możliwości odniesienia sukcesu na szczeblu gminnym. A wszystko po to, aby stworzyć uczniom warunki do pożytecznego i efektywnego wykorzystywania czasu wolnego z dala od nałogów.

Organizacja konkursu podzielona jest na cztery etapy. W dniu 10 grudnia 2018 roku odbył pierwszy etap konkursu „Mistrz liczenia”. Do 1 etapu mogli przystąpić wszyscy chętni uczniowie klasy 2 i 3, miejscem konkursu była macierzysta szkoła uczestników. Pierwszy etap miał charakter eliminacyjny, w klasyfikacji ogólnej – bezpunktowy.

25 stycznia 2019 roku odbył się drugi etap, do którego przystąpiło 44 uczestników. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Dzieci „bawiły się matematyką” rozwiązując zadania oparte na motywach i postaciach bajkowych. Etapy II, III, IV odbędą się w Szkole Podstawowej w Sworach. Uczniowie klas 2 i 3 piszą test konkursowy w dwóch różnych kategoriach.

Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy matematycznej. Projekt jest współfinansowany przez Fundację mBanku.


materiał: Szkoła Podstawowa w Sworach
tekst zdjęcia : Barbara Konkol i Renata Tarasiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Bezpłatne badania profilaktyczne wątroby (zaproszenie)

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców miasta Biała Podlaska oraz powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, włodawskiego i łukowskiego w wieku 35-75 lat na bezpłatne badania przesiewowe krwi na obecność wirusa HCV, w kierunku wczesnego rozpoznania wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C).

Czytaj więcej »

Reklama