Reklama

Swory: Gminny konkurs wiedzy matematycznej „Mistrz Liczenia”

Szkoła Podstawowa w Sworach zorganizowała 2 edycję turnieju wiedzy i umiejętności matematycznych „MISTRZ LICZENIA”. Organizatorami konkursu były panie Renata Tarasiuk i Barbara Konkol, przy wsparciu dyrektora szkoły pana Gustawa Jakimiuka. Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Biała Podlaska pan Wiesław Panasiuk. Konkurs miał zasięg gminny i wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół w Sworach, Styrzyńcu, Sitniku, Sławacinku Starym, Ciciborze Dużym, Ortelu Książęcym Drugim, Grabanowie, Woskrzenicach Dużych i Hrudzie.

Główne założenia konkursu to: umożliwienie uczniom klasy II i III wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych. Konkurs miał także na celu promowanie młodych talentów matematycznych oraz wyłonienie zwycięzcy a także umożliwienie uczniom konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników i danie im możliwości odniesienia sukcesu na szczeblu gminnym. A wszystko po to, aby stworzyć uczniom warunki do pożytecznego i efektywnego wykorzystywania czasu wolnego z dala od nałogów.

Organizacja konkursu podzielona jest na cztery etapy. W dniu 10 grudnia 2018 roku odbył pierwszy etap konkursu „Mistrz liczenia”. Do 1 etapu mogli przystąpić wszyscy chętni uczniowie klasy 2 i 3, miejscem konkursu była macierzysta szkoła uczestników. Pierwszy etap miał charakter eliminacyjny, w klasyfikacji ogólnej – bezpunktowy.

25 stycznia 2019 roku odbył się drugi etap, do którego przystąpiło 44 uczestników. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Dzieci „bawiły się matematyką” rozwiązując zadania oparte na motywach i postaciach bajkowych. Etapy II, III, IV odbędą się w Szkole Podstawowej w Sworach. Uczniowie klas 2 i 3 piszą test konkursowy w dwóch różnych kategoriach.

Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy matematycznej. Projekt jest współfinansowany przez Fundację mBanku.


materiał: Szkoła Podstawowa w Sworach
tekst zdjęcia : Barbara Konkol i Renata Tarasiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama