Piszczac: III Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej na rzecz WOŚP (galeria)

Po raz trzeci w Piszczacu odbył się Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Piszczac Kamila Kożuchowskiego.

Na początek 8 drużyn rywalizowało w 2 grupach o awans do półfinałów. W meczu otwarcia Komenda Miejska Powiatowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej po dwóch brakach Grzegorza Prokopiuka pokonała USB Bokinka. Następnie Dobra Chłopaki Piszczac po golu Dawida Kasprowicza wygrały z Chotyłowiakiem. Dalej Lutnia Piszczac po bramce Przemysława Witczaka ograła Zakład Karny Biała Podlaska. W meczu zamykającym pierwszą kolejkę Orlik Łomazy uporał się skromnie 1-0 z KS Dąbrowicza a gola na wagę 3 punktów zdobył Łukasz Borysiuk. W drugiej kolejce w grupie A Lutnia ograła 3-1 Bokinkę a Straż Pożarna 2-1 Zakład Karny. W grupie B Łomazy 3-1 pokonały Chotyłowiaka a Dobre Chłopaki 1-0 Dąbrowicę. Trzecia kolejka to ciekawe pojedynki o zwycięstwo w grupach.

W pierwszej Lutnia pokonała 1-0 Straż Pożarną, w grupie drugiej Łomazy wygrały z Dobrymi Chłopakami 3-1. W meczach drużyn, które żegnały się na tym etapie z turniejem Bokinka 2-1 pokonała Zakład Karny a Chotyłowiak ograł 3-2 Dąbrowicę.

W półfinałach Lutnia 1-0 wygrała z Dobrymi Chłopakami a Łomazy 1-0 ze Strażą Pożarną. Zawody wygrała drużyna Orlika Łomazy, która w finale pokonała Lutnię Piszczac 2-1 po bramkach Marka Jaroszuka i Łukasza Borysiuka. W meczu o 3 miejsce Straż Pożarna pokonała ekipę Dobre Chłopaki z Piszczaca 1-0. Zwycięskiego gola zdobył król strzelców tego turnieju Grzegorz Prokopiuk (5 strzelonych bramek w turnieju). Piąte miejsce zajął Chotyłowiak Chotyłów, a szóste USB Bokinka. Siódma lokata przypadła ekipie KS Dąbrowica a ósma drużynie Zakładu Karnego Biała Podlaska. Najlepszym bramkarzem tak jak rok temu został Paweł Krywczuk (Orlik Łomazy). Zawody sędziował Artur Gruszka. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy z rąk Grzegorza Panasiuka Przewodniczącego Rady Gminy Piszczac. Wpisowe z zawodów zostało przekazane na 27. finał WOŚP.

Organizatorami rywalizacji byli Wójt Gminy Piszczac, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział.


materiał: GCKiS w Piszczacu
tekst zdjęcia : Łukasz Węda GCKiS w Piszczacu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *