Biała Podlaska: Spotkanie z poetą Maciejem Szupilukiem (galeria)

Maciej Szupiluk, na co dzień pracownik w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. Poza godzinami pracy – muzyk, tekściarz, miłośnik kina oraz poeta. 10 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej zaprezentował swój najnowszy tomik z poezją pt. „Bug&Bóg”. 

Jak mówi sam o osobie – “z wykształcenia jestem kulturoznawcą, z zawodu bibliotekarzem, a z zamiłowania poetą, wokalistą i autorem tekstów zespołu „Back to Reality”. Artysta, który pasjonuje się szeroko rozumianą kulturą. Najnowszy, trzeci tomik bialczanina pt. „Bug&Bóg” nawiązuje do relacji pomiędzy człowiekiem, naturą, której uosobieniem jest rzeka Bug a Bogiem.

– Z tym nowym tomikiem, to było tak, że pomyślałem sobie, że piszę takie rzeczy publicystyczne i zastanawiałem, jak tu można napisać o Bogu. Napisałem sobie jeden wiersz, leżał on z rok, ale kolejne zbierały się w mojej głowie i wiedziałem, że będzie tego więcej. Ten region jest piękny, jeden rozdział poświęcony jest planom regulacji Bugu, gdzie zamieszczam jakby protest-wiersze, gdzie piszę, że możemy przecież zachować to piękno. Chciałbym, aby to była taka perła wschodu. Włączyłem w tomik również formę zabawy słownej, Bug jako rzeka i Bóg, jako absolut. Jednocześnie chciałem pokazać, że te wiersze są religijne. Czytając je nie wiemy jednak do końca, czy jest w nich mowa o Bugu rzece czy Bogu. W pewnym sensie to się zaciera – mówił podczas spotkania Maciej Szupiluk.

 

 


materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *