Biała Podlaska: Ruszyła Zimowa Szkoła Bezpiecznej Jazdy (galeria)

Dziś, 13 stycznia, ruszała Zimowa Samochodowa Szkoła Bezpiecznej Jazdy edycja 2019. Jej organizatorem jest Automobilklub Bialskopodlaski wspólnie z Klubem Motocyklowym GROM i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Za uczetnikami pierwsze zajęcia teoretyczne i próby sprawnościowe na torze ulokowanym na bialskim lotnisku.

W ramach działalności statutowej Polskiego Związku Motorowego w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzone jest specjalistyczne szkolenie teoretyczno-praktyczne mające na celu podniesienie wiedzy i umiejętności prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach.

W ramach szkolenia teoretycznego omawiane jest między innymi właściwe przygotowanie pojazdu do jazdy w warunkach zimowych, eksploatacje pojazdów w zimie, zasady działania systemów bezpieczeństwa w pojazdach i technikę jazdy w różnych, także ekstremalnych warunkach.

Zajęcia praktyczne odbywają się w formie ćwiczeń samochodowych na przygotowanym odpowiednio, zamkniętym placu manewrowym. Do zajęć praktycznych uczestnicy wykorzystują własne samochody.

Przewidziane są także zajęcia teoretyczno-praktyczne z pierwszej przedmedycznej pomocy ofiarom wypadków drogowych, oraz zasad używania gaśnic samochodowych.

W tym roku również organizowane są w tych samych terminach treningi jazdy sportowej dla osób które chciały by sprawdzić i poćwiczyć swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach, na specjalnie przygotowanych trasach dostosowanych do aktualnych warunków pogodowych.

Miejsce szkolenia
Szkolenie teoretyczne godzina 10:00 – 12:00 – Sala szkoleniowa WORD Orzechowa 60 Biała Podlaska. Szkolenie praktyczne 13:00 – 16:00 – wyznaczony plac na terenie byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej.

Terminy kolejnych zajęć dla już zapisanych uczestników: 27.01; 10.02; 24.02; 10.03; 24.03
Zakończenie i sprawdzian nabytych umiejętności: 06.04


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Biała Podlaska miasto / Zimowa Samochodowa Szkoła Bezpiecznej Jazdy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Przemysław Treska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *