Reklama

VI Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne w Tuliłowie (galeria)

Tradycyjnie Święto Trzech Króli mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele lokalnych władz spędzili wspólnie kolędując na szóstym już Spotkaniu Opłatkowo-Noworocznym w Tuliłowie. Organizatorem wydarzenia był Krzysztof Adamowicz Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Spotkanie każdego roku ma na celu integrację lokalnej społeczności w okresie noworocznym w duchu kultury regionalnej.

Uroczystość rozpoczął gospodarz wydarzenia Krzysztof Adamowicz Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski. Przywitał zebranych gości, lokalną społeczność i artystów uświetniających spotkanie swoimi występami. Dalszą część wydarzenia poprowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim Justyna Świerczewska. Jako pierwsza zaprezentowała się Gminna Grupa Taneczna z udziałem członków Stowarzyszenia Zdrowo Aktywni z Koszelik. Grupę do występu przygotowała Iwona Basara-Teofilska. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentował ks. Michał Wawerski z parafii p.w. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim w duecie z Leszkiem Kuraszykiem z Rzeczycy, którzy przy akompaniamencie gitar zaśpiewali kilka kolęd i piosenek wpisujących się tematycznie w okres świąteczno-noworoczny. Na scenie pojawiły się także utalentowane wokalnie siostry Wiktoria i Dominika Bułhak z repertuarem świątecznych piosenek. Na koniec części artystycznej wydarzenia dwie kolędy zaśpiewały wspólnie zespoły ludowe działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w
Międzyrzecu Podlaskim.

Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz w towarzystwie Radnych Gminy Międzyrzec Podlaski złożył zebranym, ich rodzinom oraz wszystkim mieszkańcom gminy serdeczne życzenia pomyślności na Nowy Rok 2019. Radni Gminy rozdali wśród zebranych gości opłatek, by wspólnie łamać się nim i nieść najlepsze życzenia noworoczne.

Wcześniej, o godz. 12:15 w kościele p.w. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, odprawiona została msza św. w intencji Gminy Międzyrzec Podlaski oraz jej mieszkańców. W tegorocznym opłatku w Tuliłowie wzięło udział ok. 270 osób. Podczas uroczystości głos zabrali także goście ks. dziekan Józef Brzozowski, poseł na Sejm RP Stanisław Żmijan i Poseł na Sejm Marcin Duszek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Dziękujemy lokalnym mediom – Katolickiemu Radio Podlasie, Radio Biper, portalowi miedzyrzec.info, portalowi Biała24 oraz wszystkim przedstawicielom świata dziennikarskiego za obecność na wydarzeniu.


materiał: Gminy Międzyrzec Podlaski
tekst: Sylwia Hubica Gminy Międzyrzec Podlaski
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z dni 20 – 23 stycznia

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica 80 za tonę, jaja kurze od 40 groszy do 1 zł za sztukę, jabłka od 1,5 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1,8 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 6 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Pamięć o Zagładzie

Wszystkie państwa członkowskie UE jednoczą się w postanowieniu, by w Europie nie było miejsca na rasizm, antysemityzm i nienawiść pod żadną postacią – piszą we wspólnym oświadczeniu Przewodnicząca Komisji Europejskie, Przewodniczący Rady Europejskiej oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej »

Reklama