Jak dzieci widzą przyszłość Białej Podlaskiej? Akcja Galerii Karuzela! (film)

Pod koniec grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej, które wzięły udział w konkursie pt. „Jestem z Białej – mój pomysł na przyszłość miasta”. Partnerem konkursu była spółka Karuzela, inwestor galerii. Dziś przedstawiamy prace plastyczne. Niebawem nagrodzony tekst. W materiale FILM z finału konkursu

Jak dzieci widzą przyszłość Białej Podlaskiej? Czego potrzebują? Czy są to tylko nowe drogi oraz mosty. A może nad miastem będą latać wielkie samoloty i statki kosmiczne, powstaną wieżowce na miarę tych z Nowego Jorku, a dzieci będą bawić się w parkach z mnóstwem atrakcji. Młodzież będzie korzystać ze skate parku, na dachach budynków powstaną pola golfowe, a na środku parku stanie wielki diabelski młyn. W mieście pojawi się więcej parków, obiektów wodnych i ścieżek rowerowych. Będzie naprawdę super nowocześnie.

Film

– Cieszę się, że dzieci z naszej szkoły miały okazję przedstawić swoją wizję przyszłości miasta. Powstało wiele ciekawych prac – zaznacza Barbara Wojarnik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej – Nasi uczniowie w swoich pracach przedstawiali nowoczesne miasto z wieloma nowymi inwestycjami. To oni będą przyszłymi współużytkownikami przestrzeni miejskiej, dlatego już teraz powinny myśleć czego potrzebują i w jakim kierunku będzie rozwijać się miasto. Dobrze, że Karuzela sponsoruje takie konkursy jako nasz przyszły sąsiad, bardzo liczymy również, że razem z tą inwestycją poprawi się układ komunikacyjny wokół szkoły – dodaje.
Konkurs został zorganizowany w trzech grupach wiekowych. Dzieci z klas 0-1 i klas 2-5 zostały poproszone o przygotowanie prac plastycznych prezentujących Białą Podlaską w przyszłości, natomiast młodzież z klas 6-8 miała za zadanie przygotowanie reportażu. Spłynęło kilkadziesiąt prac.
W styczniu 2019 r. wszystkie prace w formie kolażu zostaną zamieszczone na banerze.

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego też poprosiliśmy ich zilustrowanie swoich wizji dotyczących przyszłości miasta oraz nowych inwestycji. Zależało nam na poznaniu ich pomysłów na rozwój – podkreśla Grzegorz Pękalski, prezes Karuzela.

Cieszę się, że na wielu pracach pojawia się miasto z potencjałem, w którym realizowane są nowe inwestycje. Otrzymaliśmy także wiele ciekawych wskazówek dotyczących projektu naszej galerii i jej otoczenia. Niektóre projekty są naprawdę spektakularne i pokazują wizję miasta przyszłości oczami dzieci – podkreśla Grzegorz Pękalski.

Karuzela Holding to firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Doświadczony zespół odpowiada za kompleksowe przeprowadzenie działań deweloperskich rozpoczynając od nabycia działki a kończąc na zarządzaniu gotowym obiektem. Firma zajmuje się komercjalizacją i rekomercjalizacją centrów handlowych, opracowaniem koncepcji architektoniczno-handlowych dla obiektów handlowych,. Obecnie w ramach sieci, obiekty Karuzela działają w Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i Wrześni. Projekty w Wodzisławiu i Lublińcu będą rozbudowane. Na kolejne lata planowane są Karuzele w Świebodzinie i Ełku.


materiał: MediaDem.pl / Karuzela Holding
temat: Biała Podlaska miasto / Galeria Karuzela / Szkoła Podstawowa nr 3
tekst: Katarzyna Marchewka MediaDem.pl / Leszek Niedaleki
zdjęcia: MediaDem.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *