Powiat: Dobre, bo Bialskie – wyróżnienia rozdane

Grono laureatów wyróżnień „Dobre, bo Bialskie” stale się powiększa. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 4 stycznia w Białej Podlaskiej, wręczono kolejne statuetki.

19. już gala wręczenia wyróżnień „Dobre, bo Bialskie” zgromadziła wielu gości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele duchowieństwa, władz państwowych i samorządowych, reprezentanci służb mundurowych, delegacje z powiatu Oberhavel (Niemcy) i rejonu Brzeskiego (Białoruś), przedstawiciele instytucji, firm, przedsiębiorstw i organizacji działających na terenie powiatu bialskiego, a także dyrekcje jednostek organizacyjnych powiatu.

Zgromadzonych powitał gospodarz uroczystości starosta bialski Mariusz Filipiuk: Zaledwie kilka dni temu weszliśmy hucznie w rok 2019. Tym samym rozpoczął się nowy rozdział, zarówno naszych osobistych, jak i służbowych historii. Początek nowego roku to moment, w którym zwykle z nadzieją i wyjątkową uwagą patrzymy w przyszłość. Definiujemy kolejne cele, które chcielibyśmy osiągnąć. Dajemy przemówić naszej ambicji. Nie mam wątpliwości, że żadnemu z nas tu obecnych jej nie brakuje. Korzystając z okazji, życzę Państwu dużo siły, determinacji i zdrowia w dążeniu do zaspokojenia tych aspiracji. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i trudy, które odzwierciedlają się w ciągłym rozwoju prowadzonych przez Państwa przedsiębiorstw, firm, instytucji i gospodarstw rolnych. One właśnie budują siłę powiatu bialskiego. Wyrazem wdzięczności za ten nieoceniony wkład niech będą statuetki „Dobre, bo Bialskie” oraz odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”. W tym roku wręczymy je już po raz 19. Gratuluję osobom, które odbiorą te i inne wyróżnienia. Gratuluję również gminie, która została Liderem Samorządności ubiegłego roku. Mam wielką nadzieję, że dzisiejsze nagrody będą motorem napędowym do dalszej intensywnej pracy – powiedział starosta.

Statuetka „Dobre, bo Bialskie” jest najwyższym powiatowym wyróżnieniem. Jest ono przyznawane od 2000 roku. W tym roku statuetki oraz dyplomy z rąk starosty bialskiego Mariusza Filipiuka i wicestarosty Janusza Skólimowskiego otrzymali: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „FARMER” Wojdat Szczepan z Rokitna, Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia i Matki Jedności, Firma Usługi Gastronomiczne „DIANA” Mirosława Ładniak z Porosiuk i Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Zamek Janów Podlaski. Piątą statuetkę „Dobre, bo Bialskie” otrzymał zwycięzca konkursu „Gmina Lider Samorządności” – gmina Międzyrzec Podlaski.

Jak co roku podczas gali „Dobre, bo Bialskie” wręczane są również medale „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”. Nie inaczej było tym razem. W gronie odznaczonych znaleźli się: Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach, którą reprezentował prezes i trener akademii Artur Romaniuk; właściciel Zakładu Mięsnego KAROL w Strzakłach Jan Brodawka; właścicielka obiektu hotelowo-bankietowego DOLINA BUGU w Kodniu Anna Dejneko; dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim Artur Grzyb; właściciel Firmy AGRO – Handel w Polubiczach Wiejskich Mariusz Jakubiuk; sołtys wsi Dubica Górna Zofia Nuszczyk; Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej Grzegorz Pietrusik; właściciel Zakładu Instalatorstwa Sanitarnego w Białej Podlaskiej Zenon Śledź; dyrektor Spółki Furora LiQuid Paweł Trochimiuk.

W części artystycznej przed gośćmi zaprezentowali się artyści z Agencji Artystycznej IMPRESSJA w Koszycach Wielkich: Joanna Błażej-Łukasik (fortepian), Paweł Łukasik (altówka), Artur Łukasik (kontrabas) oraz wokaliści Joanna Kurek i Dawid Mik.

Starosta Bialski składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom za wsparcie finansowe organizacji uroczystości „Dobre, bo Bialskie 2018” oraz fundatorom upominków w konkursie „Przyjaciele Przyjaciołom”.

Sponsorzy uroczystości wręczenia wyróżnień „Dobre, bo Bialskie 2018”:

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Międzyrzecu Podlaskim
INTER BROKER Sp. z o.o. w Toruniu, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BIALBUD J. Stanisław Lewczuk i Czesław Niczyporuk w Białej Podlaskiej
FEDRO Sp. z o.o. w Osiecku
WIPASZ A. w Wadągu,
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Drewit Adam,. Siliwoniuk w Rokitnie
POL-KRES EDWOOD Daniel Tomaszuk w Białej Podlaskiej
Gospodarstwo Rolne w Koroszczynie Sp. z o.o.
Zakład Ogrodniczy Pytlik Elżbieta w Międzyrzecu Podlaskim
Polskie Konsorcjum Gospodarcze S. A. w Warszawie
Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim
Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo- Handlowe „AVENA” Sp. z o.o. w Kodniu
INVESTCOM z o.o. w Białej Podlaskiej
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KOMUNALNIK w Białej Podlaskiej
PETRODOM Paliwa Sp z o.o. w Białej Podlaskiej
Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Wysokiński Sp. z o.o. w Międzyrzecu Podlaskim
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Terespolu
Usługi Blacharsko – Lakiernicze „FIAT” w Łomazach
Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowo –Produkcyjne Merkury w Białej Podlaskiej
Bank Spółdzielczy w Łomazach
TKS – Trans z o.o. w Białej Podlaskiej
Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „AGROSTOP” Sp. z o.o. w Terespolu
Bank Spółdzielczy w Wisznicach
Projekty i Nadzory Drogowe Iter Teresa Harko w Białej Podlaskiej
Przedsiębiorstwo ROLBUD Sp. z o.o. w Międzyrzecu Podlaskim
Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe Konstantynów Sp. z o.o.
Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Oddz. w Białej Podl.
Europejski Serwis Finansowy Marek Łysakowski w Białej Podlaskiej
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Transbet w Białej Podlaskiej
GARDEN SERVICE w Świdniku
POLSOFT Systemy Informatyczne Piotr Raczyński w Łomazach

(zdjęcia w Linku)


materiał: Starostwo Powiatowe Biała Podlaska
tekst zdjęcia : Wioletta Bielecka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *