Reklama

Orszak Trzech Króli w Piszczacu (zaproszenie)

W święto Trzech Króli 6 stycznia 2019 r., po raz drugi w Piszczacu, podobnie jak w ponad 500 miastach Polski, ulicami wyruszy Orszak Trzech Króli. Jest to przedsięwzięcie przygotowane przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczac pod patronatem Gminy Piszczac.

Ideą przewodnią scenariusza jest edukacyjna inscenizacja jasełek wiernych przekazowi ewangelicznemu. Orszak Trzech Króli to przedstawienie uliczne polegające na przejściu ulicami śpiewając kolędy o narodzeniu Chrystusa.

Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kościele Piszczacu 6 stycznia 2019r. o godz. 12.00. Następnie orszak wyruszy około godz. 13:00 spod kościoła i przejdzie trasą ulicami powracając na plac przy kościele, gdzie wszyscy wezmą udział we wspólnym kolędowaniu. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma koronę oraz śpiewnik z kolędami. Zachęcamy też dzieci, aby wzięły udział w Orszaku w przebraniach aniołków i pastuszków.
Zapraszam Państwa do prezentacji najpiękniejszych utworów świątecznych przed szeroką publicznością. Udział wziąć mogą soliści i zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne bez ograniczeń wiekowych. Zachęcam do wspólnego śpiewania. Zgłoszenia występujących należy kierować do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu do 4 stycznia 2019 roku telefonicznie 501 266 672 lub emailem [email protected] .


materiał: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu
tekst : Łukasz Węda Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama