Zalesie: Jeszcze raz o tym, że “Dobrze Cię Widzieć” (galeria)

Dnia 06.12.2018r. w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbyło się spotkanie z założycielami Fundacji „Narodowy Dzień Życia” Państwem Joanną i Grzegorzem Jabłońskimi ,w ramach Ogólnopolskiej Akcji pod hasłem: „Dobrze Cię widzieć”. Akcja jest również współfinansowana ze ŚRODKÓW FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W spotkaniu uczestniczyli również
– Pan Tomasz Szewczyk v-ce Wójta Gminy Zalesie
– Pan Arkadiusz Maksymiuk – zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Oddział Biała Podlaska
– Pan Jarosław Guz – asp. szt. Komisariatu Policji w Terespolu.

Spotkanie rozpoczął Pan Wojciech Kołodyński Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu, witając zaproszonych gości i całą społeczność szkolną. Następnie prowadzący spotkanie Pan Grzegorz Jabłoński zaprosił do obejrzenia spotów poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Głos zabrał również funkcjonariusz policji przypominając uczniom podstawowe zasady dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Przypomniał uczniom, iż osoba wyposażona w kamizelkę widoczna jest przez kierowcę już z odległości 130- 150 m natomiast pieszy bez odblasków widoczny jest dopiero z ok. 30 m.Podczas spotkania wszystkie dzieci uczestniczące w uroczystości otrzymały kamizelki odblaskowe sfinansowane przez zaproszoną fundację. Do rodziców uczniów została skierowana w formie pisemnej prośba o przeprowadzenie wieczorowego pokazu widoczności osoby ubranej w koszulkę odblaskową i bez koszulki.

W dalszej części spotkania przedstawiciele Fundacji „Narodowy Dzień Życia” przeprowadzili pogadankę z uczniami na temat relacji międzyludzkich pod hasłem: „Relacje, które łączą”. Spotkanie było okazją do zaprezentowania sukcesu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, w skład której wchodzą uczniowie naszej szkoły.

Młodzi strażacy dnia 02.12.2018 r. uczestniczyli w II halowym turnieju sportowo – pożarniczym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w województwie kujawsko- pomorskim. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły wywalczyła II miejsce w klasyfikacji drużyn dziewczęcych wśród gości., a III miejsce w ogólnej klasyfikacji dziewcząt w gronie 11 drużyn.

Dzięki inicjatywie P. Wojciecha Kołodyńskiego takie same akcje przeprowadzone zostały we wszystkich szkołach naszej gminy. Każde dziecko otrzymało od fundacji kamizelkę odblaskową.

Przedstawiciele FUNDACJI NARODOWEGO DNIA ŻYCIA wręczyli Panu Wojciechowi Kołodyńskiemu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Zalesiu, Panu Wojciechowi Kołodyńskiemu, certyfikat – „Ambasadora dobrych relacji”.


materiał: Szkole Podstawowej w Zalesiu
tekst zdjęcia: Szkole Podstawowej w Zalesiu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *