Reklama

Biała Podlaska: Światowy Dzień Wcześniaka 2018 (film)

Oddział Neonatologii im. WOŚP Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, po raz czwarty włączył się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, które obchodzone są 17 listopada. To była kolejna okazja do podsumowań, podziękowań oraz spotkania z wcześniakami i ich rodzicami.

Nie zabrakło również atrakcji dla uczestników spotkania. W programie znalazły się gry i zabawy, malowanie pamiątkowego obrazu, fotobudka oraz słodki poczęstunek.

– Pomimo, że jest ten problem wcześniactwa, to dzieci przyjeżdżają do nas jak widać i są zdrowe, sprawne. Zawsze ogarnia nas radość, kiedy z tej walki wychodzimy zwycięsko. Praca jest naprawdę ciężka. Ten dzień jest po to, aby spotkali się ludzie i żeby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem wcześniactwa – mówi Raid Haidar, ordynator Oddziału Neonatologii im. WOŚP WSzS w Białej Podlaskiej.

W naszym materiale filmowym relacja z przebiegu spotkania, w tym wypowiedzi rodziców wcześniaków, jak i samych dzieciaczków.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Plan Junckera dodał Europie sił

Do 2022 r. unijny rynek pracy wzbogaci się o 1,7 mln miejsc pracy, a PKB Unii wzrośnie o 1,8 proc. – tak efekty planu inwestycyjnego dla Europu po 4 latach jego funkcjonowania podsumowuje szef Komisji Europejskiej Jaen-Claude Juncker. Polska jest w grupie tych krajów członkowskich, które wykorzystały najwięcej środków na inwestycje w stosunku do swojego produktu krajowego brutto.

Czytaj więcej »

Styrzyniec: Pasowanie uczniów

Gmina Biała Podlaska Uroczysty moment przeżyli 16 października grupa 12 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu. Malcy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów.

Czytaj więcej »

Rakowiska: Gminny Dzień Edukacji (galeria)

Gmina Biała Podlaska Uroczyście świętowano 16 października Gminny Dzień Edukacji. Przygotowano go w Przedszkolu Samorządowym w Rakowiskach. Nadarzyła się okazja, by nagrodzić wyróżniających się nauczycieli. Wykształcenie jest najcenniejszym i bez wątpienia najtrwalszym podarunkiem, jaki można przekazać dziecku w szkole.

Czytaj więcej »

Reklama