Biała Podlaska: Dzień pod hasłem “Nie Pal Przy Mnie!” w Przedszkolu Nr 13 (galeria)

Ostatni tydzień listopada 2018 r. w grupie ,,Smerfy” w Przedszkolu Samorządowym Nr 13 w Białej Podlaskiej przebiegał pod hasłem ,,NIE PAL PRZY MNIE!”. Przez 5 dni realizowany był program ,,Czyste powietrze wokół nas”. Jest to przedszkolny program edukacji antynikotynowej, chroniący dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego, adresowany do dzieci, rodziców i opiekunów. Program stanowi pierwsze ogniwo z cyklu programów antynikotynowych.

Ma on charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim jego celem jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Zajęciom towarzyszyła sylwetka dinozaura „Dinusia”, która pomagała dzieciom w rozwiązywaniu stawianych zadań problemowych, uczyła współdziałania w zespole i odpowiedzialności za efekt końcowy.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych formach zajęć. Wykonywały prace plastyczne i ulotki na temat szkodliwości dymu tytoniowego. W ostatnim dniu realizacji programu dzieci pod kierunkiem nauczycielek Anny Stefaniuk i Anny Miszkiniuk zaprezentowały montaż słowno – muzyczny ,,Nie pal przy mnie”. Występ przedszkolaków podziwiali rodzice, dyrektor przedszkola Izabela Jaszczuk oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej pani Małgorzata Sacewicz.

Postawa obronna wobec zjawiska palenia tytoniu, którą uda się wykształcić u dziecka w wieku przedszkolnym, owocuje przez całe życie. To od nas dorosłych zależy w jakich warunkach przebywają dzieci i czy są narażone na dym papierosowy.


materiał: Przedszkolu Samorządowym Nr 13 w Białej Podlaskiej
tekst : Przedszkolu Samorządowym Nr 13 w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *