Uwaga! Woda niezdatna do spożycia w trzech gminach powiatu bialskiego

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białej Podlaskiej w dniu 22 listopada zawiadamia odbiorców wody z wodociągu zbiorczego zaopatrzenia w wodę Koroszczyn, że woda nie nadaje się do spożycia. Informacja dotyczy odbiorców w gminach: Terespol, Kodeń i Zalesie. Wynik analizy z 14 listopada wykazał obecność w wodzie bakterii grupy coli. 

Woda nie nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców, szorowania zębów, mycia rąk i innych części ciała, do kąpieli. Woda nie nadaje się do produkcji żywności. Woda z kranu może być używana do celów sanitarno-higienicznych (spłukiwanie toalet).

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia Koroszczyn zaopatruje 7351 mieszkańców w miejscowościach: Bohukały, Dobratycze-Kolonia, Kobylany, Kolpin-Ogrodniki, Koroszczyn, Krzyczew, Kuku ryki, Kuzawka, Lebiedziew, Lechuty Duże, Lechuty Małe, Lęgi, Lobaczew Duży, Lobaczew Maly, Mataszewicze, Mataszewicze Duże, Mataszewicze Małe, Michalków, Murami«, Neple, Podolanka, Polatycze, Samowicze, Starzynka, Zastawek, Żuki, Dobratycze, Kopytów, Kopytów-Kolonia, Kolanówka, Wólka Dobryńska.

Informacja dotycząca jakości wody obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

KOMUNIKAT GMIN O DYSTRYBUOWANIU WODY ZDATNEJ DO SPOŻYCIA:

Gmina Terespol:
Od dnia 23 listopada 2018 roku będzie dostarczana woda butelkowana do poszczególnych miejscowości. Szczegółowe informacje u sołtysów.

Gmina Zalesie:

Woda przeznaczona do celów sanitarno-higienicznych dostarczana będzie mieszkańcom od 23 listopada przez oznakowany samochód OSP Kijowiec. Po wodę do celów sanitarno-higienicznych zgłaszać się należy z własnymi bańkami i naczyniami. Woda przeznaczona do celów spożywczych dostarczana będzie w 5l baniakach przez pojazdy oznakowane Ochotniczej Straży Pożarnej. Samochody będą poruszać się od godziny 8:00.

 


materiał: gmina Terespol / gmina Kodeń / gmina Zalesie
komunikat: Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białej Podlaskiej
grafika: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *