Województwo: Bursztynowy Doołhobyczów

16 kg bursztynu ujawnili funkcjonariusze KAS na polsko – ukraińskiej granicy w Dołhobyczowie. Zaledwie dwie kontrole samochodów osobowych przekraczających granicę w Dołhobyczowie 8 listopada br. zakończyły się ujawnieniem dużej ilości bursztynu.

W pierwszym przypadku jantar próbował wwieźć do Polski 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna ukrył ponad 7 kg nieobrobionego bursztynu w dachu pojazdu. Jak się okazało było to już trzecie ujawnienie jantaru u tego podróżnego w ostatnim roku. Z uwagi na ten fakt został skierowany do Straży Granicznej wniosek o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu.

Z kolei niespełna 9 kg nieobrobionego bursztynu funkcjonariusze ujawnili w wyniku kontroli mercedesa, którym podróżował 30-letni obywatel Ukrainy. Tym razem jantar został ukryty w skrzyni biegów pojazdu. W obu przypadkach zostały wszczęte postępowania karne skarbowe.


Ujawnienia nie byłyby możliwe gdyby nie doświadczenie i zaangażowanie funkcjonariuszy celno – skarbowych, którzy dzięki swoim umiejętnościom i zdolnościom analitycznym potrafią bezbłędnie wytypować pojazdy do kontroli.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *