Spotkanie autorskie w Dyskusyjnym Klubie Książki (zaproszenie)

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej (ulica Orzechowa 34) serdecznie zaprasza na promocję dwóch książek: “Podlasie drogi do niepodległości” oraz “Całujcie mię wszyscy w…”. Spotkanie z autorami odbędzie się 15 listopada (czwartek) o godz. 17:00. Obie pozycje będzie można zakupić podczas spotkania.

“Podlaskie drogi do Niepodległości”, to pozycja, wpisująca się w 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, ukazuje historie nieznane z kart podręczników, dotyczące dążeń niepodległościowych z perspektywy ludzi zamieszkujących nasze tereny ze szczególnym uwzględnieniem czasów zaborów.

“Całujcie mię wszyscy w…”, to opowieść o życiu Stefana Kosińskiego, brzuchomówcy, bohatera niezliczonych anegdot, dzierżawcy dóbr ziemskich m.in. w Ossówce i Husince. Pierwsza część książki, będąca owocem wielu godzin spędzonych w rozmaitych archiwach opisuje koleje życia bohatera, druga zaś jest antologią tekstów literackich mu poświęconych.

Kilka słów o autorach

Ilona Nestorowicz – z wykształcenia biolog, z zamiłowania historyk regionu, interesuje się genealogią.

Dr Joanna Omieciuch (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach) – ekonomistka, zainteresowana dziejami regionu i kościoła. W tomie “Podlaskie drogi do Niepodległości” opisała pielgrzymowanie do sanktuariów jako oręż tożsamościowy.

Artur Ziontek (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim) – historyk literatury, edytor, regionalista, autor ponad 250 publikacji dotyczących literatury i kultury polskiej oraz historii Podlasia.


materiał: Biała Podlaska miasto
tekst / grafika: Filia nr 6  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *