Zalesie: Gminny konkurs recytatorski “Polska w poezji patriotycznej” (galeria)

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 7 listopada b.r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej odbył się gminny konkurs recytatorski „Polska w poezji patriotycznej”. Organizatorki konkursu – Anna Denkiewicz i Anna Czekaj oraz dyrektor szkoły – Teresa Kusiak do udziału w tym wydarzeniu zaprosiły uczniów ze wszystkich szkół w gminie Zalesie.

Na konkurs przybyli recytatorzy ze szkół w Berezówce, Dobryniu Dużym, Kijowcu i Zalesiu. Wszyscy uczniowie zaprezentowali na wysokim poziomie piękne, patriotyczne utwory. Spotkanie to było okazją do wspólnego uczczenia wielkiej rocznicy, a także do pielęgnowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

W trakcie konkursu na uczestników czekał słodki poczęstunek, a wydarzenie ubogaciły występy przedszkolaków i ucznia klasy V Szymona Kopacza ze szkoły w Wólce Dobryńskiej oraz prezentacja autorskich utworów p. Urszuli Jaworskiej – poetki, która zasiadała w jury konkursu.

Komisja w składzie: Tomasz Szewczyk (zastępca wójta gminy Zalesie), Zenobia Kopeć (radna gminy Terespol), Urszula Jaworska (poetka z gminy Zalesie), Izabela Chajkaluk (dziennikarz Katolickiego Radia Podlasie) oceniała występy uczestników w trzech kategoriach wiekowych i przyznała pierwsze miejsca następującym uczniom:

Lenie Kondratiuk ze Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym, Kornelii Bieleckiej we Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej i Weronice Doroszuk ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodkie upominki.


materiał: Zalesie gmina
tekst : Anna Czekaj n-l SP w Wólce Dobryńskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *